Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ведення бойових дій в горах

Вогнева позиція кулемету ДШК противника

Група знищення під прикриттям вогневих засобів інших груп приховано висувається до об’єкту, а потім застосовуючи РПГ і вогонь стрілецької зброї захоплює цей об’єкт.

 

Розрахунок 3-5 чол, озброєних додатково автоматам

 

Підгрупа нападу вогнем стрілецької зброї; РПГ, РКК знищує живу силу і вогневі засоби противника, забезпечуючи дії підгрупи знищення.

Перша медична допомога пораненому надається безпосередньо в ході бою

Командир групи управляє боєм за допомогою радіостанції, голосом та умовними сигналами. Здійснює взаємодію з групами забезпечення, що блокують об’єкт і район проведення нападу.

 

 

 
 
Рис. 6.2.46 Ведення бойових дій в горах


У лісі взвод (відділення, танк) наступає, як правило, вздовж дороги, просіки або за вказаним азимутом.

Під час організації наступу в лісі командир взводу (відділення, танка) крім звичайних питань, які передбачаються при підготовці наступу, повідомляє командирам відділень (особовому складу) азимут напрямку наступу, встановлює порядок подолання лісових завалів, знищення противника, який веде вогонь з дерев.

Механізований взвод діє, як правило, в пішому порядку, інтервали між солдатами і відділеннями скорочуються. Командир взводу просувається в цепу напрямного відділення.

У ході наступу у взводі (відділенні, танку) ведеться кругове спостереження, при цьому особлива увага звертається на виявлення та знищення протитанкових засобів і безпосередньої охорони. Противник, який веде вогонь з дерев, знищується снайпером та спеціально призначеними кулеметниками та стрільцями. Для безпосередньої охорони взводу командир взводу висилає дозорних. Взвод (відділення) просувається в лісі, уникаючи полян та просік, порядок просування показано на рис.6.2.46. Із-за товстих стовбурів дерев вогонь ведеться з будь-якого положення, а якщо ліс молодий (стовбури дерев тонкі) — із положення лежачи. Вогонь по повітряних цілях може вестись з використанням дерев як опори. При раптовому зіткненні з противником взвод закидає його гранатами, порядок кидання гранат показано на рис. 6.2.47, і рішучою атакою знищує в рукопашній сутичці.

Лісові завали та інші загородження взвод (відділення, танк), як правило, обходить, а при неможливості обходу долає по проробленому проходу. Під час підходу до завалів та загороджень необхідно заздалегідь їх обстріляти та розвідати.

 

Рис. 6.2.46. Наступ механізованого відділення, взводу в лісі

а) наступ відділення вздовж дороги (просіки, лісової поляни, озера ) б) наступ відділення при наявності лісової

Рис.6.2.47. Кидання ручних осколкових гранат у лісі

Противника, який контратакує, взвод знищує у взаємодії з іншими підрозділами стрімкою атакою з ходу або за вказівкою командира роти спочатку уражає противника, вогнем з вигідного рубежу, при цьому танки та бойові машини піхоти (бронетранспортери) займають вогневі позиції за найближчими укриттями (балками, ярами, струмками) із таким розрахунком, щоб забезпечувалася можливість ведення вогню уздовж доріг, просік, між озерами та болотами, а також уздовж ділянок рідкісного лісу. На флангах постійно ведеться спостереження за противником.

Рис.6.2.48. Загородження, які може облаштовувати противник в лісі

У лісі противник може установлювати мінні фугаси, міни направленої дії, мінні поля, завали, дротяні загородження, засади, розташовувати снайперів на деревах та інші загородження, а також готувати ділянки для задимлення та пожеж, показано на рис.6.2.48.

Зимою при глибокому сніговому покритті особовий склад механізованого взводу (відділення) наступає, як правило, на лижах, показано на рис. 6.2.49. Спішування особового складу і постановка на лижі під час наступу з ходу проводяться, як правило, на більшому, ніж в звичайних умовах віддаленні від противника.

Під час організації наступу особливу увагу командир взводу (відділення, танка) звертає на підготовку озброєння, техніки та засобів індивідуального захисту до застосування в умовах низьких температур і на запобігання переохолодження та обмороження особового складу, вживає заходів для, забезпечення маскувальни­ми халатами, а озброєння і техніка фарбуються у білий колір.

Під час бою в глибині оборони противника для здійснення обходів і атаки противника у фланг і в тил механізованим взводом широко застосовуються дії на лижах.

 

 

Рис.6.2.49. Наступ на лижах,та ведення вогню

а) лежачи, б) з коліна, в) стоячи.

 

У бойовому наказі на наступ командир взводу (відділення, танка) вказує: орієнтири, склад, положення і характер дій противника, зображення переднього краю оборони і місця розташування його вогневих засобів; завдання взводу та відділення (об'єкт атаки і напрямок продовження наступу); завдання сусідів, танка, за яким буде наступати відділення, його номер (пізнавальний знак), а також порядок використання вгоню артилерії та інших вогневих засобів; завдання особовому складу (відділенням, танкам):

командиру механізованого відділення – всьому особовому складу – місце і порядок спішування, місце кожного солдата в цепу відділення, порядок подолання загороджень і перешкод навіднику–оператору (кулеметнику бронетранспортера), кулеметнику і гранатометнику, а при необхідності і решті особового складу – цілі для ураження і порядок ведення вогню механіку–водію (водію) – напрямок, порядок руху в атаку, подолання загороджень і перешкод;

командиру гранатометного відділення – обслузі – цілі для ураження, вогневі позиції і порядок їх зайняття, напрямок стрільби і порядок ведення вогню, а також взаємодії з механізованими підрозділами навіднику – оператору (кулеметнику бронетранспортера) – порядок прикриття дій обслуги і підтримки атаки механізованих взводів вогнем із гармати та кулемета механіку–водію (водію) напрямок, порядок руху в атаку, подолання загороджень і перешкод;

командиру протитанкового відділення – обслузі, навіднику–оператору (кулеметнику бронетранспортера) – цілі для ураження, порядок ведення вогню та спільних дій з механізованими підрозділами механіку – водію (водію) – напрямок, порядок руху в атаку, подолання загороджень і перешкод під час атаки в пішому порядку, крім того, – місце і порядок спішування, подолання загороджень і перешкод;

– сигнали оповіщення, управління, взаємодії та порядок дій за ними;

– час готовності до наступу своє місце і заступника.

Бойовий наказ командир взводу (відділення) віддає на місцевості, а при неможливості – по схемі (на макеті місцевості) і уточнює бойове завдання на місцевості під час висування до рубежу переходу в атаку або з початком атаки.

 

Питання для самоконтролю

1. Мета наступу та в чому він полягає. Бойовий порядок механізованого (танкового) взводу, відділення в наступі та їх задачі. Умови переходу в наступ.

2. Порядок підготовки підрозділу до наступу.

3. Порядок ведення наступу підрозділом (відділення, взводом).

4. Наступ підрозділу в особливих умовах (у місті, лісі, горах, зимою).

5. Бойовий порядок механізованої (танкової) роти і її задачі в наступі.

6. Бойовий порядок механізованого (танкового) батальйону і його задачі в наступі.

7. Порядок роботи командира з отриманням бойового завдання на наступ з ходу.

8. Порядок роботи командира з отриманням бойового завдання на наступ з положення безпосереднього зіткнення з противником.

9. Змісти бойового наказу командира взводу (відділення) на наступ.

 

 


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  4. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  5. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  6. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  7. Актове діловодство. Діяльність судів. Ведення актових книг
  8. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  9. Алгоритми переведення чисел з однієї позиційної системи числення в іншу
  10. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  11. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  12. Аналоговий рівень доведення




Переглядів: 1299

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Наступ в особливих умовах | Механізоване відділення (танк) в наступі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.