Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Карпатська складчаста гідрогеологічна область

 

Українські Карпати - досить складна гідрогеологічна область, яка характеризується різноманітними умовами формування і циркуляції підземних вод. До її складу входять: гідрогеологічний масив, представлений гідрогеологічною областю Гірськоскладчастих Карпат; Передкарпатський та Закарпатський артезіанські басейни, а також вулканогенний басейн у вигляді Вигорлат-Гутинської гряди та комплексу одиночних вулканів на південь від неї.

Гідрогеологічний масив тріщинних і тріщинно-жильних вод має переважно двохповерхову будову, що відносить його до так званих гідрогеологічних інтер- та адмасивів [7]. Нижній протерозойсько- палеозойський поверх виходить на поверхню лише на півдні-південному сході Карпат - в крайовій частині Мармароського кристалічного масиву (рис. 4.4). На крайньому сході цього масиву відслонюються найбільш древні кристалічні породи, що відносяться до рифею. На північний захід вони занурюються під флішові утворення крейди та палеогену, а також під ефузиви неогену. Середній поверх займає провідне положення. Він складений слабо метаморфізованими теригенними і флішовими відкладами крейди, палеогену і неогену, які містять воду. Ці породи сильнодислоковані, утворюють лінійні, ускладнені розломами і насувами, складки, що обумовило відсутність тут витриманих водоносних горизонтів. За літолого-фаціальними та тектонічними ознаками у флішових Карпатах виділяють окремі зони, більшість яких трансформувалась у покриви. З північного сходу на південний захід виділяються такі зони: 1) Скибова, 2) Кросненська, 3) Дуклянська, 4) Чорногорська, 5) Поркулецька, 6) Магурська, 7) Рахівська [23]. Найбільш водозбагаченими в Скибовій зоні є породи лютської і ямненської світ палеоцену і стрийської світи верхньої крейди; в Кроснекській зоні - відклади олігоцену до глибини 65м. Водоносність флішових відкладів загалом низька, що пояснюється їх поганими колекторськими властивостями.

 

 

Рис.4.4. Тектонічна схема складчастої області Українських Карпат [23]

 

1 - Окраїнна зона Волино-Подільської западнии; 2 - Передкарпатський, прогин: а - Зовнішня зона, б - Внутрішня зона; 3 - Скибова зона; 4 - Кросненська зона; 5 - Дуклянська зона; 6 - Чорногорська зона; 7 - область зчленування Чорногорської та Дуклянської зон; 8 - Рахівська зона; 9 - Магурська зона; 10 - Закарпатський глибинний розлом: а - зона мармароських стрімчаків, б - зона пекінських стрімчаків; 11 - Мармароський кристалічний масив; 12 - зона Підгапля; 13 - Закарпатський внутрішній прогин: а - Чоп-Мукачівська западина, б - Солотвинська западина; 14 – Вигорлат-Гутинське вулканічне пасмо; 15 - Припанонський розлом; 16 - Панонський серединний масив; 17 - імовірні границі зони пенінських стрімчаків і Припанонського розлому; 18 - лінії схематичних геологічних профілів.

 


Читайте також:

  1. Гідрогеологічна область Українського шита
  2. Гідрогеологічна складчаста область Гірського Криму
  3. Донецька гідрогеологічна складчаста область
  4. Загальна характеристика сітьових графіків, область використання.
  5. Закарпатська Україна
  6. Закарпаття у складі Чехословаччини. Карпатська Україна
  7. Карпатська Україна
  8. Карпатська Україна як спроба створення Української держави у 1938-1939 рр.
  9. Коротка характеристика і область застосування різних способів посилення.
  10. Критична область
  11. Львівська область




Переглядів: 1443

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Донецька гідрогеологічна складчаста область | Гідрогеологічна складчаста область Гірського Криму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.