Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Технологія та обладнання мундштучного пресування

 

Метод мундштучного пресування застосовується для виготовлення виробів типу труб, стрижнів. При цьому відношення довжини виробу до лінійного розміру поперечного перетину теоретично не обмежене. Найперспективнішим є метод для отримання заготівок ріжучого інструменту будь-якої форми: круглі, квадратні, втулки, спіралі, фасонні вироби типу фрез, свердел, розгорток. Метод успішно застосовується для виготовлення чохлів термопар, нагрівачів з тугоплавких сполук. При цьому, залежно від виду виробу, використовують різного виду обладнання та оснастку. Найбільш розповсюджений метод формування виробів за допомогою спеціальних пресформ ( рис. ) з використанням у якості силових агрегатів гідравлічних пресів з ручним або напівавтоматичним режимом роботи. Також використовують для формування виробів екструзією різного виду екструдери (рис. ). Характеристики деяких екструдерів, які випускає німецька фірма «Dorst» наведені в таблиці 40 (Кіпар).

 

1 – вакуумний насос; 2 – пульт управління; 3 – привід подаючого шнека;

4 – електродвигун привода подаючого шнека; 5 – загрузочний бункер;

6 – подаючий шнек; 7 – багатоканальна фільєра; 8 – електродвигун привода

пресуючого шнека; 9 – привід пресуючого шнека; 10 – пресуючий шнек;

11 – прес – циліндр; 12 – пресуючи гловка (мундштук)

Рисунок 143 (кипар) – Екструдер для пресування довгомірних виробів

з пластифікованих сумішей

 

Таблиця 40 (Кіпар) – Характеристики екструдерів

    Марка Максимальне зусилля, кН Найбільший поперечний розмір (діаметр) виробу, мм   Габаритні розміри (HхLхB). мм   Вага, т     Призначення
V 10/5 25(50*) 1500х2380х700 1,3 Екструдуваннпя високопластичних сумішей
V 15/7,5 1860х3125х1000 2,0
V20/10 70(90*) 3300х3400х1000 3,5
  V 10sp     25…30   1500х2380х700   1,3 Екструдування пластифікованих сумішей вогнетривких глин, графітних мас, оксидів металів та інш.
V 15sp 1860х3125х1000 2,0  
V 20sp 3300х3400х1000 3,5
  V 10spH       1730х2380х700   1,3 Теж саме. Також екструдування термопластичних пластифікованих сумішей тугоплавких сполук, твердих сплавів, феритів, оксидної кераміки та інш.

 

Сутність процесу полягає у тому, що попередньо приготована пластифікована суміш з заданими властивостями або вихідні компоненти суміші завантажують в бункер 5. Після цього бункер герметизують і дегазують створюючи вакуум в ньому за допомогою вакуумного насосу 1 з одночасним її перемішуванням за допомогою шнека 6. Після дегазації і отримання якісної пластифікованої суміші її за допомогою подаючого шнеку 6 продавлюють через багатоканальну фільєру в прес-циліндр 11 екструдера під час чого вона додатково дегазується та гомогенізується.

У подальшому за допомогою пресуючого шнеку 10 пластифіковану суміш подають в пресуючу головку де і відбувається формування виробу необхідної геометрії. При цьому кінцева форма виробу формується у циліндричній частині мундштука. Таким чином можна формувати стержні різного перетину, стержні з різним перетином по довжині, складнопрофільні стержні (заготівки свердел) , труби та фільєри з діаметром внутрішнього отвору починаючи з 0,1 мм, труби з дінцем (чохли термопар).

Так, для формування стержнів можна використовувати пресуючу головку, схема якої показана на рисунку Х .

Для отримання стержнів з тугоплавких сполук з змінним перетином по довжині (заготівки електронагрівачів) використовують конструкцію пресуючої головки розроблену П.С.Кислим з співробітниками (рис. ХХ).

Для отримання труб та фільєр використовують пресуючи головки, принципову конструкцію якої приведено на рисунку ХХХ.

Заготівки чохлів термопар з тугоплавких сполук або довгомірних тиглів

(труб з дінцем) можна отримувати з використанням пресуючої головки, конструкція якої приведена на рисунку ХХХХ.

Особливістю формування довгомірних виробів методом мундштучного пресування (екструзії) є те, що для попередження деформації заготівок перед їх сушінням їх розміщують на спеціальних вилочках з канавками по профілю виробу (рис. ХХХХХ). Після цього заготівки виробів сушать та спікають. Технологічні режими цих процесів залежать від властивостей вихідних порошків, виду пластифікатора, характеристик заготівки і їх визначають у кожному випадку окремо.

 

 


Читайте також:

 1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
 2. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
 3. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
 4. Аналіз використання обладнання.
 5. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 6. Апаратура, обладнання та матеріали
 7. Апаратура, обладнання та матеріали
 8. Арт-терапiя як технологія збереження психічного здоров'я. Види арт-терапії.
 9. Базова технологія
 10. Безпечність обладнання, технологічного процесу та вимоги безпеки щодо розташування виробничного обладнання.
 11. Безпечність технологічного обладнання
 12. Біотехнологія
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МУНДШТУЧНЕ ПРЕСУВАННЯ | ШЛІКЕРНЕ ЛИТВО

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.