Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація зберігання лікарських засобів у залежності від фізичних і фізико-хімічних властивостей та впливу різних факторів довкілля

Перш за все, в матеріальних кімнатах повинна підтримуватись певна температура і відносна вологість повітря (в межах 45-65 %), перевірка яких здійснюється два рази на день (на початку і в кінці робочого дня). З цією метою матеріальні кімнати забез­печуються термометрами і гігрометрами, які кріпляться якомога далі від опалювальних приладів на висоті 1,5-1,7 м від підлоги та на відстані не менше 3 м від дверей. У кожній матеріальній кімнаті має бути заведений журнал (карта) обліку температури та віднос­ної вологості.

На рис. 3.3 подана класифікація лікарських засобів, які потребують особливих умов зберігання залежно від їх фізичних та фізико-хімічних властивостей, дії різноманітних факторів довкілля.

Особливо чутливі до світла ліки (субстанція срібла нітрат, прозерин та ін.) зберігають у скляній тарі, обклеєній чорним світлонепроникним папером.

Лікарські засоби, які потребують дії світла (препарати заліза окисного), зберігають у скляній тарі малої ємності світлого скла на яскравому світлі. Допускається дія прямих сонячних променів.

Лікарські засоби, які вимагають захисту від вологи (антибіотики, ферменти, рослинна сировина, солі алкалоїдів та ін.), зберігають у прохолодному місці, в щільно запакованій тарі з матеріалів, через які не проникають пари води (скло, метал, алюмінієва фольга, товстостінна пластмасова тара).

До цієї групи медикаментів належать гігроскопічні ліки, які слід зберігати у скляній тарі з герметичною закупоркою, залитою зверху парафіном. Серед них барбаміл, диба­зол, натрію бромід, пілокарпіну гідрохлорид, етамінал натрію. До них належить також гіпс палений (зберігають у щільно збитих дерев'яних ящиках або бочках, по можливості

обкладених всередині полімерною плівкою), гірчиця в порошку (в герметично закритих бляшанках) і гірчичники (в пачках, упакованих в пергаментний папір або поліетиленову плівку, які поміщають у щільно закупорену тару).

Лікарські засоби, які вимагають захисту від вивітрювання (розчин аміаку, формаль­дегіду, кристалогідрати, натрію гідрокарбонат та ін.), зберігають у прохолодному місці, в герметично закупореній тарі з матеріалів, які не пропускають летких речовин. Крім того, кристалогідрати зберігають при відносній вологості повітря 50-65 %. До останніх належать: акрихін, атропіну сульфат, морфіну гідрохлорид, натрію арсенат, етилморфіну гідрохлорид.

Лікарські засоби, які вимагають захисту від дії підвищеної температури (анти­біотики, бактерійні, гормональні і органопрепарати тощо) зберігають при кімнатній (18-20 °С), прохолодній (12-15 °С), а в окремих випадках і нижчій температурі (напри­клад, АТФ при 3-5 °С).

Бактерійні препарати одного й того ж найменування зберігають по серіях, з ураху­ванням терміну їх придатності.

Група лікарських засобів, які вимагають захисту від дії пониженої температури. До них, наприклад, належать 40 % розчин формальдегіду і льодяна оцтова кислота, збері­гання яких здійснюється при температурі не нижчій +9 °С, а також медичні жирні масла, які вимагають зберігання при температурі не нижчій +10 °С.

Група лікарських засобів, які вимагають захисту від дії газів, що містяться у довкіллі, включає речовини, які реагують з киснем повітря (ферменти, органопрепарати, морфіну гідрохлорид та його похідні й ін.), а також речовини, які реагують з вуглекислим газом (апоморфіну гідрохлорид, барбаміл, барбітал натрію, етамінал натрію, гексенал, темісал та ін.) зберігають в герметично закупореній тарі з матеріалів, непроникних для газів, по можливості заповненій до самого верху. Ліки, що легко окислюються киснем повітря, зберігають в сухому приміщенні у скляній тарі з герметичною закупоркою, залитою парафіном.

Особливих умов вимагає зберігання натрієвих солей барбітурової кислоти - в гер­метично закупореній тарі, залитій парафіном, з матеріалів, непроникних для атмосфер­них парів та вуглекислого газу.

Пахучі лікарські засоби (розчин аміаку, валідол, дьоготь, камфора, ментол та ін.) зберігають ізольовано в герметично закритій тарі, непроникній для запаху, окремо по найменуваннях.

Барвні лікарські засоби (акрихін, брильянтовий зелений, перманганат калію, рибо­флавін, фурацилін, індигокармін для ін'єкцій, етакридину лактат, метиленовий синій) зберігають у спеціальній шафі в щільно закупореній тарі, окремо по найменуваннях. Для роботи з барвними речовинами для кожного найменування необхідно виділити спе­ціальні ваги, ступку, шпатель та інший інвентар.

Дезінфікуючі засоби (хлорамін Б, бацилоїд ресант, дезефект, лізоформін 3000, лізоформін спеціаль, мікробак форте, хлорантоїн, хлорне вапно та ін.) зберігають у герме­тично закупореній тарі, в захищеному від світла місці, в ізольованому приміщенні, подалі від матеріальних кімнат для зберігання пластмасових, гумових та металевих виробів, а також дистиляційної кімнати.


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  4. II. Організація і проведення спортивних походів
  5. II. Організація перевезень
  6. II. Організація перевезень
  7. III етап. Аналіз факторів, що визначають цінову політику підприємства.
  8. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  9. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  10. Адаптаційні зміни суглобово-зв'язкового апарату спортсменів різних спеціалізацій.
  11. Адаптація дихальної системи до фізичних навантажень
  12. Адаптація до абіотичних факторів середовища.




Переглядів: 3140

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги до приміщень для зберігання наркотичних і психотропних речовин та прекурсорів | Організація зберігання вогненебезпечних та вибухонебезпечних речовин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.