Організація зберігання вогненебезпечних та вибухонебезпечних речовин
До групи вогненебезпечних речовин належать легкозаймисті та легкогорючі речовини, до групи вибухонебезпечних - вибухові і вибухонебезпечні (табл. 3.2).
Таблиця 3.2
Перелік вогненебезпечних та вибухонебезпечних засобів
№
з/п
Назва речовин
№ з/п
Назва речовин
Вибухові речовини
Колодій
Нітрогліцерин
Креол
Вибухонебезпечні речовини
Хлоретил
2.
Калію перманганат
Рідина Новикова
3.
Срібла нітрат
Органічні масла
Легкозаймисті речовини
Рентгенівська плівка
4.
Спирт етиловий і спиртові розчини
Легкогорючі речовини
5.
Спиртові та ефірні настоянки
Перев'язувальні матеріали
6.
Спиртові та ефірні екстракти
Сірка
7.
Ефір
Гліцерин
8.
Скипидар
Рослинні олії
9.
Молочна кислота
Лікарська рослинна сировина
В аптеках вогненебезпечні і вибухонебезпечні речовини зберігаються за принципом однорідності у відповідності з їх фізико-хімічними властивостями. З метою попередження нещасних випадків у розпаковочній забороняється навіть короткочасне зберігання цих речовин.
Легкозаймисті речовини зберігають у щільно закупореній, міцній скляній або металічній тарі для запобігання випаровування рідини. Ступінь заповнення тари не більше 90 % об'єму. Не допускається зберігання легкозаймистих речовин з мінеральними кислотами (особливо сірчаною та азотною), стисненим та зрідженим газами, легкогорючими речовинами (перев'язувальним матеріалом, рослинною олією, сіркою), неорганічними солями (калію хлорат, калію перманганат, калію хромат та ін.), які дають з органічними речовинами вибухонебезпечні суміші.
Ефір медичний та ефір для наркозу зберігають у фабричній упаковці, в темному прохолодному місці подалі від вогню та нагрівальних приладів.
При зберіганні вибухонебезпечних речовин слід вживати заходів проти забруднення їх пилом, який може бути причиною вибуху. Ємності з цими речовинами треба щільно закривати для уникнення потрапляння випарів у повітря.
Забороняється зберігання всіх вибухонебезпечних речовин з кислотами і лугами.