Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відпуск лікарських засобів з аптеки

Визначення роздрібних цін на готові лікарські засоби

Після приймання в аптеці лікарських засобів і виробів медичного призначення необхідно встановити роздрібні ціни на них. В Україні для цього використовують два підходи - державне та ринкове регулювання. Формування цін при державному регулю­ванні здійснюється відповідно до алгоритму, наведеного на рис. 3.4.

 

 

Відповідно до постанов КМ України від 17 жовтня 2008 року № 955 і від 25 березня 2009 року № 333 державне регулювання цін застосовується для лікарських засобів і виробів медичного призначення, включених до Національного переліку основних лікар­ських засобів і виробів медичного призначення (крім наркотичних засобів, прекурсорів та медичних газів).

При цьому для ліків, які реалізуються населенню, граничні постачальницько-збутові надбавки повинні бути не вище 12 відсотків оптово-відпускної ціни, а граничні торговельні (роздрібні) надбавки - не вище 25 відсотків закупівельної ціни;

На лікарські засоби і вироби медичного призначення (крім наркотичних засобів, прекурсорів і медичних газів), що придбаваються державними та комунальними закла­дами охорони здоров'я за бюджетні кошти, граничні постачальницько-збутові надбавки встановлюються на рівні не вище 10 % оптово-відпускної ціни, а граничні торговельні (роздрібні) надбавки - не вище 10 % закупівельної ціни.

Ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення вітчизняного виробни­цтва з оптово-відпускною ціною виробника нижче 12 гривень за упаковку, не підлягають державному регулюванню цін, крім придбавання їх за бюджетні кошти.

З метою дотримання граничного розміру постачальницько-збутової надбавки суб'єкт господарювання при продажу (реалізації) у сфері оптової торгівлі зазначає роз­мір оптово-відпускної ціни у первинних документах для проведення господарських опе­рацій з відпуску товару.

Варто зазначити, що рівні торгівельних (роздрібних ) надбавок 10 і 25 відсотків від­повідають значенням коефіцієнта торгових надбавок (націнок) 1,1 і 1,25. Під коефіці­єнтом торгових надбавок розуміють відношення роздрібної ціни до закупівельної або оптово-відпускної ціни (при прямих закупках аптекою ліків у виробника).

Постановою КМ України від 25 березня 2009 року № 333 до Національного пере­ліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення віднесено 215 пози­цій препаратів за міжнародною непатентованою або загальноприйнятою назвою діючої речовини (речовин) (понад 2 тис. торговельних назв). Залежно від приналежності лікар­ського засобу до цього переліку та виду його відпуску з аптеки існують різні варіанти формування роздрібних цін (табл. 3.3 і 3.4).

Як видно з даних табл. 3.4, у разі відсутності лікарських засобів у зазначеному вище переліку при їх відпуску амбулаторним хворим та іншим лікувально-профілактичним закладам ціни формуються у вільному (ринковому) режимі ціноутворення, тобто розмір торговельної надбавки визначається самостійно аптекою. При цьому застосовують:

• диференціювання величини торгової надбавки залежно від попиту на різні ліки;

• єдину надбавку на всі лікарські засоби;

• підхід, який враховує рекламну активність фармацевтичних фірм щодо конкрет­них ліків;

• диференційований підхід у залежності від величини оптової ціни виробника (мит­ної вартості) (на дорожчі ліки - націнка менша).

Розмір торгової надбавки залежить також від розвитку конкурентного середовища в конкретному населеному пункті.


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. Амортизація основних засобів
  3. Амортизація основних засобів
  4. Амортизація основних засобів
  5. Амортизація основних засобів і нематеріальних активів.
  6. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  7. Амортизація основних засобів.
  8. Аналіз ефективності використання основних засобів.
  9. Аналіз зображувальних засобів. Застосування цілісного аналізу
  10. Аналіз оборотності засобів
  11. Аналіз основних засобів
  12. Аналіз руху основних засобів




Переглядів: 1127

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості утилізації та знищення відходів лікарських засобів, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори | Порядок відпуску товару з аптеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.