Відображення операцій по обліку праці і заробітної платні в КСБУ
Для обліку розрахунків із сплати праці призначений рахунок 66 "Розрахунки із сплати праці", по якому в програмі передбачене ведення аналітичного обліку по співробітниках організації (субконто вигляду "Співробітники").
Крім того, у типовій конфігурації на рахунку 66 ведеться аналітичний облік по субконто "Місяць нарахування зарплати", що має тип "дата". Об'єктами такий аналітики є дати качану місяців, у яких було зроблене нарахування заробітної плати (тобто був проведень документ "Нарахування заробітної платні").
При розрахунку утримань із заробітної платні, «1С: Бухгалтерія» користується значеннями ставок податків і зборів, які зберігаються в реквізитах довідника «Податки і відрахування». Історія в цьому довіднику ведеться для реквізитів:
— «Ставка податку», тобто та ставка в частках одиниці, по якій розраховується сума податку (збору);
— «Межа», до якої застосовується вказана ставка;
— «Додаткова інформація», яка може впливати на алгоритм розрахунку збору.
Ставки відрахувань по заробітній платні містяться в двох групах: «Податки і відрахування по з/п із співробітників» і «Податки і відрахування з фундації з/п», ставка комунального податку – в групі «Місцеві».
Ставки відрахувань до Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві встановлюються залежно від класу професійного ризику виробництва і доводяться платникам регіональними відділеннями Фундації.
У вікні історії клацнемо на кнопці «Додати». На екрані з'явиться діалогове вікно, в якому введемо дату і значення ставки податку. Будьте уважні при введенні дати: за умовчанням пропонується сьогоднішнє число, а значення реквізиту звичайно вводиться більш раннім числом – датою його зміни згідно законодавству або датою початку роботи з програмою.