Мета: ознайомити студентів з видами та призначенням звітності, складанням стандартних звітів в програмі “1С: Бухгалтерія 7.7”., деталізацією та поновленням показників звітів.
2. Бутинець Ф.Ф. та ін. Інформаційні системи бухгалтерського обліку. Підручник для студентів ВНЗ спеціальності 7.050106 «Облік і аудит». – Житомир: ПП «Рута», 2002.
3. Дубій О. 12 уроків з 1С:Бухгалтерії. 2-ге оновлене вид. – Львів: БаК, 2002.
4. Пичугин П. 1С: Бухгалтерия: доступно для бухгалтера. Полное практическое пособие для современного бухгалтера. – Х.: Фактор, 2006. – 452 с.
5. Шквір В.Д., Загородній А.Г., Височан О.С. Інформаційні системи і технології в обліку: Практикум. – К.: Знання, 2006. – 429 с.
Деталізація і поновлення показників звітів
При отриманні звіту може виникнути необхідність у більшій конкретизації представлених в ньому даних. Так, отримавши звіт "Оборотно-сальдовая ведомость", часто виникає питання, в результаті яких проводок з'явилися ті чи інші підсумкові суми. Для отримання відповіді можна скористатися іншими стандартними звітами, наприклад "Анализ счета" чи "Карточка счета", і вже в них подивитись рух по рахунку, що нас цікавить, проводки, які його викликали, а потім звернутися до журналу операцій і в ньому шукати конкретну операцію або документ.
Відповідно до чинного законодавства підприємства, що мають структурні підрозділи, в тому числі і виділені на окремий баланс, з врахуванням діяльності всіх структурних підрозділів складають консолідовану звітність. При складанні консолідованої звітності, важливою є можливість вести в одній інформаційній базі бухгалтерський облік всіх структурних підрозділів з можливістю отримання консолідованої звітності. Крім того, важливо окремо представляти основні показники діяльності структурних підрозділів.
Самостійне вивчення
Заняття 11.2
Тема: Керування бухгалтерськими підсумками
Мета: навчити студентів керувати бухгалтерськими підсумками, впроваджувати програму, працювати з Конфігуратором, змінювати пароль, робити резервне копіювання інформації та відновлювати інформацію.