Звичайно користувач-бухгалтер з Конфігуратором не працює, проте є деякі проблеми, які він може, а інколи навіть повинен успішно вирішувати для забезпечення надійного ведення обліку в організації.
Передусім зазначимо, що запуск конфігуратора подібний до запуску 1С:Бухгалтерия, однак у діалоговому вікні Запуск 1С:Предприятия потрібно вибрати Конфигуратор зі спадного меню у верхньому лівому куті вікна. Подальший процес завантаження не відрізняється від процесу завантаження 1С:Бухгалтерия, у тому числі вибір користувача і введення його пароля. Головне вікно конфігуратора також дуже подібне до вікна 1С:Бухгалтерия. Однак, незважаючи на зовнішню подібність, його функційне призначення принципово інше. Конфігуратор призначений для налаштування типової конфігурації і внесення до неї змін аж до повної зміни. У конфігураторі також задають права доступу різним користувачам до ресурсі! програми 1С:Бухгалтерия і до її інформаційних баз даних, тому навіть незначна некваліфікована модифікація конфігурації може спричинити небажані наслідки.
Велике прохання до всіх користувачів 1С:Бухгалтерия – не намагайтеся використати конфігуратор для будь-яких інших цілей, окрім описаних нижче! Доручіть роботу з конфігуратором технічним фахівцям!