Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Та форми їх співробітництва з Україною

Міжнародні фінансові інститути поділяються на дві групи: всесвітні (МВФ, група Світового банку та БМР) та регіональні (Європейський банк реконструкції та розвитку; Азіатський банк розвитку; Африканський банк розвитку; Міжамериканський банк розвитку).

Міжнародний валютний фонд є провідним світовим фінансовим інститутом, який мас статус спеціалізованої установи ООН, був заснований на конференції в Бреттон-Вудсі в 1944 р., почав функціонувати у 1947 р. Цілями діяльності МВФ є сприяння розвитку міжнародної торгівлі й співробітництва у сфері валютного регулювання та надання кредитів у іноземній валюті для вирівнювання платіжних балансів країн-членів Фонду.

 

Таблиця 16.1 Програми співпраці з Україною

Назва програми Характеристика програми
Програма системної трансформації економіки Підготовча програма, виконання якої не потребує створення складного інвестиційного апарату в країні, а її реалізація дає змогу країні й Фонду співпрацювати
Програма «СТЕНД-Бай»   Програма короткострокового фінансування, яка спрямована на здійснення першочергових заходів, необхідних для досягнення макроекономічної стабілізації
Програма розширеного фінансування Розрахована на 3 роки та спрямована на закріплення досягнень по стабілізації та здійснення структурної перебудови галузей економіки

Керування МВФ здійснюють 188 держав, які є його членами, в т.ч. з вересня 1996 р. членом МВФ стала Україна. Внесок України становить 997,3 млн. SDR (0,7%). Внесок кожної країни є її квотою. Чверть внеску проводиться у вільноконвертованій валюті, решта в національній.

Капітал МВФ утворений за рахунок внесків країн-членів фонду. Розмір внеску визначається рівнем економічного розвитку країни та її місцем у світовій економіці й міжнародній торгівлі. Кількість голосів у Фонді визначається так: 250 голосів незалежно від розмірів квот плюс один голос на кожні 100 тисяч SDR квоти. Статут МВФ передбачає періодичний перегляд квот. Діяльність МВФ охоплює три основні напрями: кредитування, регулювання міжнародних валютних відносин, постійний нагляд за світовою економікою.

Група Світового банку, яка включає до свого складу п’ять міжнародних фінансових інститутів (рис.16.1).

   
 
 
 
Міжнародну фінансову корпорацію (МФК) - видає кредити високорентабельним підприємствам країн, що розвиваються, без гарантій уряду. заснована в 1956 р. для сприяння розвитку приватного підприємництва в країнах, що розвиваються. З 1996р. види діяльності МФК: фінансування проектів приватного сектора економіки країн, що розвиваються, шляхом надання позик або прямих інвестицій; сприяння приватним компаніям країн, що розвиваються, в мобілізації фінансових коштів на міжнародних фінансових ринках; надання технічної допомоги, дорадчих та консультаційних послуг урядам і підприємцям. країн-членів.


.

Агентство з гарантування багатосторонніх інвестицій (БАГІ)- забезпечує гарантії інвестицій, захищаючи інвесторів від таких некомерційних ризиків, як: 1) неконвертованість валюти або неможливість репатріації капіталу; 2) експропріація; 3) війна та громадянська непокора; 4) розрив контракту. Засновано в 1988р.  

     
   
Міжнародний центр урегулювання інвестиційних спорів (МЦУІС) — арбітражний інститут, де слухаються справи іноземних інвесторів і країн-реципієнтів. Заснований в 1966р.
 
 

 


Для сприяння економічному співробітництву та інтеграції країн в різних регіонах в 1960-х роках були створені регіональні банки розвитку:

1960 р.- Міжамериканський банк розвитку (53 країни);

1964 р. – Африканський банк розвитку (75 країн);

1967р. - Азіатський банк розвитку (14 країн).

Європейський банк реконструкції та розвитку (Євробанк, ЄБРР) — міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв'язки. Створений в 1991 році.

Хоча власниками ЄБРР є 61 країна та дві міжнародні організації, більше 50% акцій утримує шістка найпотужніших держав світу. Загальний капітал організації складає 20 мільярдів євро, з яких 5 мільярдів євро сплачені, а 15 мільярдів надаються акціонерами на вимогу.

ЄБРР працює лише на комерційних засадах. На відміну від МВФ,він надає тільки цільові кредити під конкретні проекти приватним і державним структурам на потреби розвитку економіки. 60% позичкових засобів спрямовуються у приватний і 40% - у державний сектор. Крім цільових кредитів ЄБРР здійснює прямі інвестиції, а також надає технічну допомогу. Спеціальних коштів для надання технічної допомоги ЄБРР не має, а залучає інші ресурси, в тому числі із створених у країнах ЄС спеціальних фондів, міжнародних організацій.

 


Пріоритетами діяльності ЄБРР в Україні є:

- підтримка та розвиток приватного сектора;

- зміцнення позицій фінансового сектора;

- реструктуризація та модернізація сектора енергетики;

- розвиток малих та середніх підприємств;

- реструктуризація сектора транспорту, телекомунікацій та комунальних послуг;

- підтримка підвищення ядерної безпеки.

Банк міжнародних розрахунків (БМР) – спеціалізований міждержавний фінансовий інститут, який об’єднує на акціонерній основі частину фінансових ресурсів центральних банків 30 країн. Створений у 1930 р. Первісна мета створення БМР – координація надходжень і платежів, що виникали у зв’язку з репараціями, які сплачувала Німеччина країнам-переможцям у Першій світовій війні. Після Другої світової війни БМР брав участь в операціях за «планом Маршалла». Пізніше БМР став відігравати активну роль в операціях щодо компенсації негативних ефектів від міжнародних валютних угод спекулятивного характеру. Статутний капітал БМР -1,5 млрд. зол. франків (1 зол. Франк=1.94 дол. США). Баланс за 1990 склав 41,3 млрд. зол. франків. Найвищий орган – загальні збори акціонерів, які скликаються щорічно. Розв’язанням готових питань займається Рада директорів.


Читайте також:

  1. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  2. А) Заробітна плата її форми та системи.
  3. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  4. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  5. Автоматизовані форми та системи обліку.
  6. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  7. Акредитив та його форми
  8. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
  9. Аристотель розглядав дві форми грошей — гроші як простий засіб обігу товарів і як засіб обігу грошового капіталу.
  10. Атипові форми.
  11. Б) Перекладіть текст з урахуванням Вашого фаху, знайдіть у ньому займенникові форми і охарактеризуйте особливості їх вживання у науковому тексті.
  12. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.




Переглядів: 412

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теми рефератів | Практичні завдання до теми 16

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.