Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Створення запиту

 

Перед створенням запиту має бути відкрита база даних, що містить таблиці, до яких буде спрямований запит.

· Вибрати команду меню File/New або натиснути екранну кнопку New на стандартній панелі інструментів.

· У вікні New, що відкриється, активізувати перемикач типу файла Query, після чого натиснути екранну кнопку New File.

Відкриється вікно конструктора запитів Query Designer і вікно для додавання таблиць у запит Add Table or View.

· У вікні Add Table or View вибрати таблиці бази даних, що братимуть участь у запиті. Якщо вікно Add Table or View закрилося до того, як усі таблиці були додані у запит, слід для його відкриття скористатися екранною кнопкою Add Table на панелі інструментів Query Designer.

Вікно Query Designer у версії VFP 3.0 містить вкладки Selection Criteria (Критерії вибору), Fields (Поля), Order By (Упорядкувати за), Group By (Групувати за). У версії VFP 5.0 замість вкладки Selection Criteria вікно містить вкладку Join (Зв’язки); крім того, додатково воно містить вкладку Miscellaneous (Змішаний), яка служить для зазначення кількості записів у запиті, заборони повторювань і т. ін.

Вкладка Selection Criteria призначена для введення критеріїв вибору записів таблиць у запит, наприклад: ім’я_ таблиці 1.поле Equal ім’я_таблиці 2.поле. Якщо у запит були вибрані таблиці, між якими існують відношення, то програма сама пропонує критерії вибору за встановленими зв’язками.

· Для змінення критерію вибору слід двічі клацнути на екранній кнопці « поряд з критерієм. Для введення критерію слід натиснути екранну кнопку Add Join (Додати зв’язок) на панелі інструментів Query Designer. В обох випадках відкривається вікно Join Condition, яке дає змогу відредагувати умову зв’язку таблиць.

Вікно діалогу Join Condition містить списки полів таблиць, з яких можна вибрати поля, за допомогою котрих зв’язуються таблиці. Крім того, можна змінити критерій зв’язку. У VFP 3.0 зв’язки підтримують п’ять можливих критеріїв:

Equal — рівняння (рядки посимвольно порівнюються доти, поки один з них не скінчиться);

Like — входження. Visual FoxPro посимвольно порівнює рядок, що стоїть ліворуч, з рядком, що стоїть праворуч, поки він не скінчиться;

Exactly Like — фактичне рівняння, при якому спочатку короткий рядок доповнюється пробілами до довжини довшого рядка, а потім проводиться посимвольне порівнювання;

More Than — більше (для числових полів). Здійснюється вибір записів зі значенням більшим за тестове;

Less Than — менше (для числових полів). Здійснюється вибір записів зі значенням меншим за тестове.

У Visual FoxPro 5.0 підтримуються такі види зв’язків:

Inner Join — результатний набір містить тільки ті записи лівої таблиці, які за критерієм відповідають записам правої таблиці;

Left Join — результатний набір містить записи лівої таблиці й ті записи правої, які їм відповідають;

Right Join — результатний набір містить записи правої таблиці й ті записи лівої, що їм відповідають;

Full Join — результатний набір містить усі записи лівої та усі записи правої таблиць.

Вкладка Fields у вікні Query Designer призначена для вибору полів таблиць для включення у запит. Вона містить два списки Avaliable Fields (Досяжні поля) та Selected Fields (Вибрані поля). Початково всі поля з вибраних таблиць знаходяться у списку досяжних полів, а список вибраних полів порожній.

· Для перенесення окремого поля зі списку досяжних у вкладці Fields слід двічі клацнути на ньому або спочатку виділити його, а потім натиснути екранну кнопку Add.

· Поля у списку вибраних спочатку розташовані у такому порядку, в якому їх додавали. Для зміни порядку слід натискувати кнопку переносу ліворуч від кожного поля.

· У полі Expression слід задати вираз для розрахунку результату, наприклад, prihod.kol * mater.cena і додати його у запит.

Додавання і вилучення полів здійснюється за допомогою екранних кнопок Add (Додати), Add All (Додати всі), Remove (Вилучити), Remove All (Вилучити всі).

· У вкладці Order By можна задати послідовність упорядкування результатів запиту. Для цього потрібне поле (за яким має здійснюватись упорядкування) переносять зі списку Selected Output (Вибраний вивід) у список Ordering Criteria (Критерії упорядкування). Для перенесення та вилучення поля використовують кнопки Add і Remove.

Якщо у списку критеріїв упорядкування буде декілька полів, це означає, що записи у запиті будуть упорядковані спочатку за першим полем, а вже потім, при однакових значеннях у першому полі, — за другим і так далі.

Стрілка поряд з полем у списку критеріїв упорядкування вказує на порядок упорядкування: ­ — за зростанням; ¯ — за убуванням. За умовчання встановлюється послідовність упорядкування за зростанням.

· Для змінення послідовності упорядкування слід помітити поле у списку критеріїв і явно задати послідовність упорядкування за допомогою перемикача Ascending /Descending — За зростанням / За убуванням.

· У вкладці Group By, коли є потреба, встановлюють порядок групування кількох записів запиту в один. Це робиться тоді, коли у декількох записах повторюється значення деякого поля, наприклад, коду обладнання, а в результаті потрібно одержати підсумок для кожного значення цього поля. В такому разі у запиті можна замість декількох записів виводити лише один. Для цього слід дане поле перенести зі списку Available Fieldsу списокGroup By Fields.

У разі групування записів за деяким полем слід вирішити, що робити з рештою полів запиту. За умовчання VFP виводить у результатній таблиці значення полів в останньому записі кожної групи. У противному випадку слід задати функції групування для цих полів.

· Для задавання функцій групування записів слід перейти у вкладку Fields і натиснути кнопку зі стрілкою поряд із полем Functions/Expressions. При цьому буде виведений список функцій, що використовуються у разі групування записів.

Функціями групування записів є:

COUNT() — підрахувати кількість записів у групі;

SUM() — підсумувати значення числового поля в усіх записах групи;

AVG() — підрахувати середнє значення поля у групі;

MIN() — знайти мінімальне значення поля у групі;

MAX() — знайти максимальне значення поля у групі;

COUNT(DISTINCT) — підрахувати кількість відмінних записів у групі;

SUM(DISTINCT) — просумувати значення числового поля по відмінних записах групи;

AVG(DISTINCT) — підрахувати середнє значення поля по відмінних записах групи.

· У полі Functions/Expressions вкладки Fields слід задати необхідні функції групування записів і додати їх у запис за допомогою кнопки Add. Функції групування можуть як вибиратися зі списку, так і формуватися користувачем за логікою розрахунків, наприклад, SUM(Table1.pole1*Table2.pole2).

· Зберегти запит, натиснувши кнопку Save на стандартній панелі інструментів і задавши ім’я запиту у вікні Save As.

· Для перегляду результатів поточного запиту слід натиснути кнопку Run (!) на стандартній панелі. Результати виводяться в режимі Browse.

· Вивести запит на друк. Для цього вибрати команду Query/Query Destination; у вікні Query Destination вибрати вкладку Screen; у вкладці активізувати перемикач To Printer і натиснути OK. Для запуску на виконання натиснути екранну кнопку Run (!).

 


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. ISO 15504. Причини та історія створення
  4. А. Створення власної папки.
  5. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ БРЕНДУ
  9. Алгоритм створення тренінгової програми
  10. Безкласова адресація та створення підмереж.
  11. Болонська конвенція як засіб створення зони європейської вищої освіти.
  12. ВВП за галузями створення




Переглядів: 716

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Створення бази даних | Створення звіту на базі запиту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.