При хімічному очищенні дистилятів застосовують сульфатну кислоту, луг, амоніак, вапно, які вступають в хімічні реакції з речовинами, які вступають в хімічні реакції з речовинами, які потрібно видалити.
При інших засобах очищення використовують відбілюючи землі, глини і інші тверді речовини, які поглинають домішки, а також поглинають розчинники. Очищення дистилятів зменшує в нафтопродуктах смоли, золу, коксоутворюючі речовини.
Дизельне паливо – це головним чином продукти прямої перегонки нафти і частково крекінг процесу. Отримані із парафінових і сірчистих нафт дизельне паливо піддають спеціальній очистці.
Деперафинизація –це процес заморожування парафіну з високою температурою кристалізації або обробка спеціальними речовинами, які утворюють з парфінами тверді сполуки, які видаляються фільтруванням.
Світлі нафтопродукти очищають від сірчастих сполук шляхом гідрогенізації, тобто обробкою воднем. При цьому сірка, яка міститься в рідких нафтопродуктах, виділяється в вигляді газоподібного сірководню.