1. При переході до ринкових відносин в Україні було порушено оптимальні границі диференціації доходів. Розрив у рівні грошових доходів 10% найбільш заможних і 10% найменш заможних сімей становив в січні-листопаді 1996р. 12,6 рази. В цей період за межею бідності, по офіційним даним, знаходилося 10 млн. чол., або 22% населення України. В умовах, що склалися, необхідно підвищити роль податкової системи в усуненні такої різкої диференціації в рівнях доходу різних соціальних груп.
Визначте елементи нормативного і позитивного аналізу в наведених вище висловлюваннях.
2. Нахил бюджетної лінії має певну інтерпретацію. Він означає :
а) кількість одного товару, від якої споживач готовий відмовитися в обмін на інший товар, залишаючись на тій самій кривій байдужості;
б) межу допустимої множини, з якої споживач здійснює свій вибір;
в) спадну граничну норму заміщення;
г) альтернативну вартість одного товару, виражену через інший товар.
Відповідь обґрунтуйте.
3. Споживчі ціни в Киргизії у 1994р. були у 3,8 рази вищі, ніж у 1993р., а середньодушовий доход - в 3 рази вище. На підставі наведеної таблиці середньодушового споживання основних продуктів харчування ( за рік, в кг ) і того факту, що відносні ціни цих продуктів були незмінними, знайдіть товар з найвищою еластичністю попиту за доходом. Мають місце чи ні в переліку неповноцінні товари? Чому?
Споживання
Хліб
Картопля
Овочі
М'ясо
Молоко
В 1993 році
В 1994 році
4. Які методи ціноутворення складаються в умовах ринку досконалої конкуренції? Яким чином вони співвідносяться з концепцією "справедливої ціни"? Являється чи ні ціна, що складається в умовах досконалої конкуренції, справедливою?