а) Монополія не дозволяє досягнути Парето-ефективного розміщення ресурсів із - за скорочення обсягів виробництва.
Так Ні
б) Податок на прибуток на відміну від акцизів не являється перешкодою до досягнення Парето - ефективного розміщення ресурсів.
Так Ні
в) Перехід з однієї точки на кривій можливих корисностей в іншу точку на цій кривій означає покращення становища когось із учасників.
Так Ні
2. Американський економіст Д.Норт, представник "нової економічної історії", описує розвиток продуктивного господарства наступним чином. До неолітичної революції, коли основними видами господарства були полювання і збирання, система відносин власності представляла собою нічим не обмежену загальну власність. Розвиток примітивного землеробства і скотарства пов’язаний з "виключно" суспільною власністю племені на продукти і ресурси: доступ до них виключався для членів інших племен. Для захисту від над експлуатації вводилися правила, що обмежують використання землі членами племені. Різниця між цими формами власності і являється ключем для пояснення неолітичної революції. Чому ці інституціональні форми різним чином впливали на утворення класів? 3. Гранична корисність картоплі з розрахунку на 1 грн. - 8 од., а хліба-16од.
а) Чи відповідає це умовам рівноваги споживача?
б) Намалюйте криві байдужості для цих товарів і бюджетне обмеження. Як вони взаємно розташовані у цьому випадку?
в) Чи слід змінювати структуру споживання (і як саме ) для досягнення стану рівноваги?