Стічні води містять патогенні мікроорганізми, які під час очищення знищуються не повністю . Після повного біологічного очищення кількість їх знижується на 91...98% . Тому перед випуском очищених стічних вод у водойму потрібне знезаражування стічних вод .
Ефективність знезаражування по концентрації “Coli” повинна досягати 100% .
Існують різні способи дезінфекції стічних вод . Найбільше поширення одержало хлорування - введення в стічну воду хлору , хлорної перевелися або гипохлорита Nа. Сутність знезаражуючої дії хлору полягає в окислюванні й інактивації ферментів , що входять до складу клітини бактерій , у результаті чого вони гинуть. Бактерицидний ефект хлору залежить від його кількості у воді й тривалості контакту.
Дезінфекція більших мас води здійснюється хлор - газом . При малих кількостях ( до 1000 м3/доба ) застосовується хлорне вапно .
Установка для дезінфекції складається із хлораторной , змішувача й контактних резервуарів .
У хлораторной установлюють устаткування для готування водяного розчину хлору .
Годинна витрата хлору визначається по формулі :
; кг/година , де
- доза хлору , г/м3 , СНиП п. 6.223.
Доза хлору - це кількість активного хлору обсягу, що вводить на одиницю, стічної рідини ( мг/л ; г/м3 ) . Доза хлору визначається залежно від ступеня очищення по Снип п. 6.223.
Доза хлору в процесі експлуатації уточнюється таким чином , щоб кількість хлору в обеззара-женной воді після 30 хвилин контакту було не 1,5 г/м3 . Електроліз (одержання гипохлорита Na з технічної повареної солі ) - один з видів хлорування .
QР - максимальна годинна витрата , м3/година ;
1,5 - коефіцієнт , що враховує можливість збільшення дози Cl (Снипп.6.223 примітка ) .