Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Насоси для стічних вод.

Каналізаційні насоси призначені для транспортування побутових і виробничних стічних вод, а також інших забруднених рідин з рН = 6 - 8,5 , з густиною до 1050 кг/м3 і вмістом твердих абразивних часток розміром до 5 мм не більше 1% по об’єму. Промисловість виробляє для перекачування стічних рідин відцентрові насоси таких типів: СД -динамічні, для стічних рідин, горизонтальні; СДВ - динамічні, для стічних вод, вертикальні; СМ -стічно-масні; СМС -стічно-масні з вільновихровим колесом; ЦМК - відцентрові моноблочні каналізаційні (занурювальні); ЭЦК -електронасоси відцентрові каналізаційні (занурювальні); ЦМФ -відцентрові моноблочні фекальні (занурювальні); ГНОМ -для грязної води насоси одноступеневі моноблочні (занурювальні). Виробляються, також, насоси для специфічних рідин. Деякі із них будуть розглянуті в наступних параграфах.

Насоси для стічних вод мають більші прохідні канали, які гарантують безперебійну роботу при подачі забруднених рідин. З цією метою робочі колеса таких насосів виготовляють з невеликою кількістю (2 - 4) лопаток округленої форми. Крім того, в корпусі насоса роблять спеціальні отвори з кришками (люки) для огляду і прочистки насосів.

На рисунку 39 показано розріз горизонтального одноступеневого насоса типу СД. Насос консольного типу з однобічним осьовим підводом рідини. Опора насоса виконана у вигляді кронштейна 9, до фланця якого прикріплено корпус 4 з кришкою 1. В корпусі розміщено робоче колесо 3, яке насаджене на вал 8 і закріплене гайкою 5. Вал обертається в підшипниках 7 і 10. Для ущільнення вала в місті проходу через корпус передбачено сальник 6. Для ущільнення зазору між корпусом і робочим колесом установлено з’ємне ущільнююче кільце 2.Для охолодження, промивки і гідравлічного ущільнення сальника до нього із стороннього джерела підводиться чиста вода. Цю воду слід подавати під тиском на 0,03-0,05 Мпа (0,3-0,5 атм) більше, ніж тиск в напірному патрубку насоса.

Рисунок 39. Розріз каналізаційного насоса типу СД. 1 - вхідний патрубок; 2 - захисно-ущільнююче кільце; 3 - робоче колесо; 4 - корпус;5 - гайка; 6 - сальник; 7, 10 - підшипники; 8 - вал; 9 - опорний кронштейн.

Горизонтальні насоси СД випускають з подачами до 2500 м3/годину. В позначеннях марки насосів типу СД, СМі СМС , після букв, які розшифровано раніше, наводяться подача (в м3/год) і напір (в метрах) насоса при максимальному К.К.Д. Якщо після напору в марці насоса стоїть буква а або б, то це значить, що робоче колесо обточено.

Вертикальні насоси СДВ випускають для подач більше 2500 м3/год. За конструкцією вони схожі з уже розглянутими водопровідними вертикальними насосами. Корпус насоса виконується з роз’ємом в горизонтальній площині. Рідина до насоса підводиться в осьовому напрямі знизу. Насоси СДВ, подібно насосам СД, мають розширені проточні канали. Чиста вода для ущільнення сальників також подається із стороннього джерела. Насос і двигун установлюються на окремих фундаментах. Осьові зусилля і вага рухомих частин насоса і двигуна сприймається п’ятою електродвигуна, яку розміщено в масляній ванні.

Крупні вертикальні насоси для стічних вод мають подачу до 9000 м3/годину.

Останнім часом все більшого поширення набувають занурювальні насоси для забруднених рідин, в тому числі і для стічних вод. Це насоси типів ЦМК, ЭЦК, ЦМФіГНОМ.

На рисунку 40 зображено насос типу ЦМК. Це занурювальний моноблочний агрегат із вбудованим електродвигуном, який загерметизовано від попадання в нього стічної рідини. Насосна частина агрегату - це одноступеневий відцентровий насос з двохлопасним робочим колесом, яке закріплено на консольно виступаючому валу електродвигуна.

Робоче колесо закритого типу. Між зоною всмоктування та зоною нагнітання передбачено лабіринтне ущільнення.

Насоси ЦМК комплектуються спеціальним пристроєм для автоматичного стикування його з напірним трубопроводом. Це дозволяє демонтувати насос при наповненому колодязі або резервуарі, де його уста-

    Рисунок 40. Занурювальний насос ЦМК. 1 - напірний патрубок; 2 - електродвигун; 3-ручка; 4-робоче колесо; 5-корпус
  Рисунок 41. Занурювальний насос ГНОМ. 1 - ручка; 2 - напірний патрубок; 3 -ротор;4 -статор електродвигуна; 5 - корпус насоса; 6 - торцьове ущільнення; 7 - камера розділен- ня; 8 - прорезинений відвід; 9 - робоче колесо

новлено. Насоси цієї марки можуть використовуватися як для стаціонарної установки, так і в переносному варіанті для викачування води із затоплених колодязів, або для спорожнення резервуарів.

При виконанні будівельних робіт для відкритого водовідливу, а також для перекачки забрудненої води (в тому числі і стічної) останнім часом часто застосовують насоси типу ГНОМ(рисунок 41).

Робоче колесо насоса типу ГНОМ напіввідкрите (без переднього диску), консольно закріплене на валу електродвигуна. Електродвигун спеціального виконання асинхронний з короткозамкненим ротором. Ротор обертається в двох шарикопідшипниках, які установлено в верхній і нижній кришках. Між робочим колесом і нижнім підшипником розташована масляна камера з вузлом ущільнення. Масло в камері призначено для змащування і охолодження пар тертя торцьових ущільнень. Воно ж запобігає проникненню грязної перекачуваної рідини в електродвигун. Наявність масляної камери дещо ускладнює експлуатацію насоса типу ГНОМ у порівнянні з експлуатацією насосів типу ЦМК.

Рідина, яку перекачує насос, засмоктується робочим колесом і подається в кільцеву щілину між електродвигуном і корпусом. Далі рідина потрапляє в напірний патрубок і нагнітається через резиновий рукав. Насоси типу ГНОМ здатні транспортувати рідину густиною до 1250 кг/м3 при вмісті твердих механічних домішок розміром до 5 мм не більше 10 % по масі. Стандартом передбачено випуск насосів типу ГНОМ з подачею до 400 м3/годину, але, на сьогодні, промисловість виробляє їх тільки до 100 м3/годину.

Занурювальні насоси можна установлювати безпосередньо в приймальних камерах, резервуарах стічних вод і т.п. без спеціальних приміщень насосних станцій.

За кордоном занурювальні насоси для стічних вод отримали широке розповсюдження. Наприклад, германська фірма «Флюгт» випускає великий ряд типорозмірів занурювальних насосів для стічних вод (з подачами до 4000 м3/годину). Застосування занурювальних насосів для транспортування стічних вод дозволяє суттєво зменшити розміри насосних станцій і, як наслідок, зменшити їх вартість.

 


Читайте також:

  1. Апарати по очищенню стічних вод
  2. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
  3. Вертикальні відцентрові насоси для води.
  4. ВИЗНАЧЕННЯ РОЗРАХУНКОВИХ КОНЦЕНТРАЦІЙ СТІЧНИХ ВОД.
  5. Вихрові насоси.
  6. Водокільцеві вакуумні насоси.
  7. Гвинтові насоси
  8. Гвинтові насоси.
  9. Гідроструминні насоси.
  10. Грунтові, піскові та шламові насоси.
  11. Динамічні насоси
  12. Діагональні насоси.




Переглядів: 939

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вертикальні відцентрові насоси для води. | Грунтові, піскові та шламові насоси.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.