Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Вертикальні відцентрові насоси для води.

Крупні одноступеневі консольні вертикальні відцентро-ві насоси для води застосовуються в заглиблених насосних станціях з метою зменшення їх площі і, відповідно, вартості будівлі. Конструкція такого насоса зображена на рисунку 35.

Насоси такого типу позначають буквою В, а марка насоса включає в себе діаметр напірного патрубка в мм., подачу і напір насоса, а також відомості про робоче колесо, кліматичне виконання та вимоги до розміщення. Наприклад марка насоса 1000В - 4/40-У3розшифровується так: вертикальний відцентровий насос для умовно чистої води, має діаметр напірного патрубка 1000 мм., розвиває подачу 4 м3/с при напорі 40 метрів водяного стовпа з базовим робочим колесом при номінальній частоті обертання. Кліматичне виконання - для помірного клімату. Насос слід розміщувати в приміщенні. Якщо після числа, яке означає напір насоса, стоїть цифра І, ІІ, ІІІ, або буква А, то це значить, що у даного насоса робоче колесо відрізняється від базового (наприклад обточене). Якщо після напору стоїть буква 0, то це значить, що частота обертання робочого колеса відрізняється від номінальної, а якщо бува М - то насос обладнано двохшвидкісним двигуном.

Рисунок 35. Вертикальний відцентровий насос типу В. 1 - корпус; 2 - кришка; 3 - опора підшипника; 4 - змінна втулка; 5 - вал; 6 - вузол підшипника; 7 - вузол ущільнення; 8 - робоче колесо; 9 - конус для підведення води.

 

Корпус вертикального насоса стальний спіральний з верхньою кришкою. У насосів 1200Ві 1600В корпус із двохзавитковим спіральним відводом, а у решти - з трьохзавитковим. Корпус насоса спирається лапами на дві фундаментні плити і закріплюється анкерними болтами. Насоси починаючи із 1200Ві крупніші після установки заливаються бетоном до горизонтальної осі, або до кришки корпуса. На верхній кришці корпусу кріпиться спрямовуючий підшипник та вузол сальникового ущільнення валу.

Для приводу насосів типу Взастосовуються вертикальні електродвигуни. З’єднання валу насоса з валом двигуна жорстке, фланцеве через трансмісійний вал. Якщо довжина трансмісійного валу перевищує 3 метри, то установлюють проміжні спрямовуючі підшипники, які кріплять на вертикальній фермі. Осьові зусилля і вага ротора сприймаються п’ятою електродвигуна.

Кавітаційний запас насосів типу В складає 8 - 14 метрів. Тому найчастіше ці насоси слід ставити під залив. До таких насосів воду підводять знизу. Тому підземна частина будівлі насосної станції з насосами В найчастіше має одно із двох конструктивних вирішень. При одному із них воду до насоса подають металічною колінчатою трубою, насос установлюють на стовпчатих фундаметах, а всмоктувальні та напірні труби знаходяться в сухому приміщенні і доступні для догляду. Така схема будівлі застосовується при насосах до 1000В. При крупніших насосах колінчата труба, яка підводить воду до насоса, розміщується в бетонному блоці, що є підвалиною усієї будівлі, а в приміщенні знаходяться тільки напірні труби.

При великих подачах і великих заглибленнях насосних станцій (наприклад внаслідок великого коливання горизонтів води в джерелі водопостачання) вертикальні насоси мають переваги перед горизонтальними.

Насоси типу В виготовляються багатьох типорозмірів з подачами 1,0 - 25 м3/с і напорами 22 - 110 метрів водяного стовпа. Насоси 600В - 1,6/100і 800В - 2,5/40 виготовляються серійно, а більш крупні - на індивідуальне замовлення.

 


Читайте також:

 1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 2. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
 3. Вертикальні гірничі виробки.
 4. Вертикальні межі геосистем
 5. Вертикальні рівні CLA
 6. Вихрові насоси.
 7. Водокільцеві вакуумні насоси.
 8. Гвинтові насоси
 9. Гвинтові насоси.
 10. Гідроструминні насоси.
 11. Грунтові, піскові та шламові насоси.
Переглядів: 1076

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення. | Насоси для стічних вод.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.