Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Динамічні насоси

 

В динамічних насосахрідина переміщається під дією сил на незамкнений об’єм рідини, який безперервно сполучається із входом в насос та виходом з нього. Ці насоси мають велику продуктивність, високий коефіцієнт корисної дії (к.к.д.), прості в експлуатації і тому широко використовується в промисловості.

Динамічні насоси за видом поділяються на лопатеві та насоси тертя.

 

3.1.2.1. Лопатеві насоси

 

В лопатевих насосах енергія передається рідині при обтіканні лопаток робочого колеса насосу, що обертається.

Лопатеві насоси поділяються на відцентрові та осьові. У відцентрових насосах рідина рухається через робоче колесо від центру до периферії. В осьових - у напрямку осі колеса.

 

3.1.2.1.1. Відцентрові насоси

Принцип дії та типи насосів

У відцентрових насосах усмоктування й нагнітання рідини відбувається рівномірно і безперервно під дією відцентрової сили, що виникає при обертанні лопаток робочого колеса, яке знаходиться у спіралеподібному корпусі.

Бувають одно- і багатоступінчасті відцентрові насоси.

В одноступінчастому відцентровому насосі (рис. 39) рідина зі всмоктувального трубопроводу (на рисунку не показано) поступає уздовж осі робочого колеса 2 в корпус 4 і, потрапляючи на лопатки 3, набуває обертального руху. Відцентрова сила викидає рідину в канал перемінного перерізу (равлик) 5 між корпусом і робочим колесом, у якому швидкість рідини зменшується до значення, яке дорівнює швидкості в нагнітальному трубопроводі 6.

У відповідності з рівнянням Бернуллі відбувається перетворення кінетичної енергії потоку рідини в статичний напір, що забезпечує підвищення тиску; на вході в колесо створюється знижений тиск і рідина з приймальної ємності безпосередньо поступає в насос.

 

 

Рис. 39. Схема одноступінчастого відцентрового насосу:

 

1 – вал; 2 – робоче колесо; 3 – лопатки; 4 – корпус; 5 – равлик; 6 – дифузор.

 

Тиск, що створюється відцентровим насосом, залежить від швидкості обертання робочого колеса. Внаслідок значних зазорів між колесом і корпусом насосу розрідження, яке виникає при обертанні колеса, недостатнє для підйому рідини по всмоктувальному трубопроводу, якщо в ньому і у корпусі насосу немає рідини, тому перед пуском насос заливають рідиною. Щоб рідина не виливалась, на кінці всмоктувальної труби установлюють зворотний клапан. Напір одноступінчастих насосів обмежений і не перевищує 50 м. Для створення більш великих напорів використовуються багатоступінчасті насоси, які мають кілька робочих коліс (до 5), які розташовані в одному корпусі послідовно.

Рідина з колеса на колесо поступає по відвідному каналу. Напір дорівнює напору одного колеса, помноженому на кількість коліс.

 


Читайте також:

 1. Аеродинамічні властивості колісної машини
 2. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
 3. Важкість праці: Динамічні, статичні навантаження. Напруженість праці. Увага, напруженість аналізаторних функцій, емоційна та інтелектуальна напруженість, монотонність праці.
 4. Вертикальні відцентрові насоси для води.
 5. Вихрові насоси.
 6. Водокільцеві вакуумні насоси.
 7. Гвинтові насоси
 8. Гвинтові насоси.
 9. Гемодинамічні фактори судинної стінки
 10. Геодинамічні процеси у озерах і болотах
 11. Геометричні, кінематичні, силові та динамічні параметри
 12. Гідродинамічні аварії
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГІДРАВЛІЧНІ МАШИНИ | Основне рівняння відцентрових машин Ейлера

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.