Конструкція високопотужного двигуна та корпусу ракети не вирішує повністю проблему створення космічного корабля. Космічний корабель повинен бути обладнаний великою кількістю приладів та автоматичних обладнань, необхідних для забезпечення польоту космічного корабля, здійснення його керування, зв'язку із Землею, підтримання життєвих умов екіпажу, проведення наукового дослідження під час польоту та після досягнення мети експедиції.
Крім ракетного палива на космічному кораблі також мають бути розміщені продукти харчування, питна вода та кисень для пасажирів під час подорожі у відкритому космосі. За день кожна людина споживає близько 1.25 кг продуктів харчування, 2 літри води та 1.25 кг кисню. Це означає, що для польоту на Марс, що триває приблизно два з половиною роки, буде необхідно більше 4 т вантажу на людину для підтримання її життя.
Під час польоту в космос не тільки продукти харчування будуть необхідні для підтримання життя людей. Кабіна космічного корабля, що рушає у космос, обладнана різноманітною апаратурою, приладами та устаткуванням, що створюють умови, необхідні для підтримання життєдіяльності людей. Насамперед, це обладнання необхідне для забезпечення потрібного тиску, температури, вологості та хімічного складу повітря. При оснащенні кабіни космічного корабля велика увага приділяється захисту членів екіпажу від шкідливого впливу радіації, що іде від Сонця та з глибин Всесвіту.
Завдання 1.
Прочитайте, зверніть увагу на переклад наступних термінів з тексту:
корпус ракети – rocket body
підтримання життєвих умов – maintenance of the living conditions