Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характерні ознаки господарських товариств.

Правовий статус господарських товариств

 

Господарські товариства - це господарські організації, які створюють фізичні та/або юридичні особи на договірних засадах шляхом об’єднання майна та підприємницької діяльності з метою отримання прибутку (як загальне правило). Господарське товариство є юридичною особою, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між засновниками.

Правове становище господарських товариств регулюється Господарським кодексом України (ст. 79-92), Цивільним кодексом України (ст. 113-162), Законом України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 р. та Законом України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 р.

· Це господарські організації корпоративного типу (зазвичай наявність двох і більше засновників - фізичних та/або юридичних осіб, а також подільність майна на частки та корпоративна форма управління справами).

· Універсальність цієї організаційно-правової форми: можливість її застосування для підприємств, інших господарських організацій низової ланки економіки, які мають на меті отримання прибутку (банків, страхових компаній, інвестиційних фондів та інвестиційних компаній), неприбуткових господарських організацій (фондові біржі тощо), господарських об’єднань у формі холдингів.

· Основний правовий титул майна товариства - право власності, основними джерелами формування якого є: вклади засновників та учасників товариства; вироблена продукція; отримані доходи; майно, набуте на підставі договорів та інших правочинів, не заборонених законом.

· Корпоративний характер управління - учасниками товариства (в персональних товариствах) або системою органів (об’єднання капіталів).

· Подільність майна товариства на частки, розмір яких визначають установчим документом товариства.

· Можливість для засновників вибору форми товариства з 5, що передбачені законодавством: акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю, повне товариство, командитне товариство.

· Наявність в учасників господарських товариств корпоративних прав: право участі в розподілі прибутку товариства, право участі в його управлінні, право участі в розподілі майна товариства у разі його ліквідації та інших, пов’язаних з цими прав (право на інформацію про діяльність товариства, а також прав, властивих учасникам певних видів і форм господарських товариств) тощо.

Види господарських товариств:

За критерієм домінування персональних чи майнових елементів:

1. Персональні товариства (домінують персональні елементи):

Повне товариство - класичне персональне господарське товариство.

Командитне товариство - перехідна форма від персонального товариства до товариства об’єднань капіталів, однак з домінуванням персональних елементів.

2. Товариства об’єднання капіталів (домінують майнові елементи):

Акціонерне товариство - класичне об’єднання капіталів.

Товариство з обмеженою відповідальністю - поєднання рис акціонерного та повного товариства, проте з домінуванням майнових елементів.

Товариство з додатковою відповідальністю - різновид ТОВ, учасники якого несуть обмежену субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями товариства.

За сукупністю ознак(порядком створення; розміром, порядком формування та складом майнової бази; порядком управління справами; особливістю правового статусу учасників товариства та ін.):

1. Акціонерне товариство.

2. Товариство з обмеженою відповідальністю.

3. Товариство з додатковою відповідальністю.

4. Повне товариство.

5. Командитне товариство.

Акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими засвідчую акціями.

Нормативно-правове регулювання діяльності акціонерних товариств відбувається відповідно до Законів України «Про акціонерні товариства», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні»; «Про холдингові компанії в Україні», окремих положень ст. 80 і ст. 82 ГК України та 152-162 статей ЦК України.


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  4. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  5. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Акціонерне товариств.
  8. Аналіз однієї ознаки
  9. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  10. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  11. Біологічна дія іонізуючих випромінювань. Ознаки радіаційного ураження
  12. Біосфера Землі, її характерні властивості




Переглядів: 909

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характерні ознаки приватного підприємства. | Основі ознаки АТ такі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.