Органічні добрива - це різні за складом і властивостями речовини рослинного і тваринного походження, які вносять у ґрунт для підвищення його родючості.
Гній- це тверді та рідкі екскременти тварин.
Зелене добриво –цесвіжа рослинна маса, що заорюється в ґрунт для збагачення її органічною речовиною і азотом. Використання зелених добрив називають сидерацією, а рослини, що вирощуються для цієї мети, сидератами.
Гноївка - це рідка суміш сечовини, води і незначної кількості підстилки й калу. Гноївка містить азот і калій і особливо придатна для удобрювання старих і слабко-рослих виноградних лоз. Найкраще застосовувати її разом з компостом або з торфом.
Компост–це органічне добриво яке багате на гумус. Для його виготовлення використовують всі відходи тваринного і рослинного походження з домашнього господарства і саду.
Торф'яний компост–це органічне добриво, яке широко використовується. Не можна вносити його сухим, бо тоді воно забирає з грунту багато вологи. Краще торф'яний компост вносити разом з гноївкою чи з фекаліями, обов'язково додаючи при цьому землю. Угноєння торф'яним компостом провадять навесні.
Органо- мінеральні добрива (ОМД) – це добрива, які виготовляються на органічній основі шляхом додавання до неї мінеральної речовини.