За якої кількості працюючих на підприємстві роботодавець повинен створювати службу охорони праці?
а) 50 осіб і більше. б) 100 осіб і більше. в) 20 осіб і більше. г) 500 осіб і більше.
Хто може виконувати функції служби охорони праці на підприємствах з кількістю працюючих менше 50 осіб?
а) В порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. б) Сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. в) Роботодавець. г) Головний інженер підприємства. д) Державний інспектор з нагляду за охороною праці.
Кому підпорядковується служба охорони праці підприємства?
а) Безпосередньо роботодавцю. б) Безпосередньо головному інженеру. в) Першому заступнику керівника підприємства з охорони праці. г) Вищестоящому господарчому органу або органу місцевого самоврядування.
Що мають право робити спеціалісти служби охорони праці підприємства у разі виявлення порушень охорони праці?
а) Видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків, одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці. б) Вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимог нормативно-правових актів з охорони праці. в) Зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров'ю працюючих. г) Надсилати роботодавцю подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці. д) Відстороняти від роботи осіб, які порушують вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, не користуються засобами індивідуального та колективного захисту, перебувають на робочому місці в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.
Хто може скасувати припис спеціаліста з охорони праці?
а) Лише роботодавець. б) Керівник служби охорони праці. в) Державний інспектор з нагляду за охороною праці. г) Головний інженер підприємства.