Поняття, завдання, строки, способи збирання та перевірки доказів, підсумкові рішення стадії досудового розслідування.
Досудове розслідування - перша стадія кримінального процесу, у якій слідчий, прокурор зобов'язані дослідити обставини кримінального правопорушення з метою викриття винних та забезпечення відшкодування завданої злочином шкоди і можливої конфіскації майна. Ознаки стадії досудового розслідування: 1) суворе нормативне регулювання кримінальної процесуальної діяльності; 2) здійснення діяльності спеціально уповноваженими суб'єктами (слідчий, прокурор); 3) обмежене коло засобів пізнання; 4) пізнання має ретроспективний характер; 5) встановлення обставин кримінального правопорушення часто відбувається в умовах протидії з боку заінтересованих учасників досудового розслідування.
Призначенням стадії досудового розслідування є вирішення питання про формування і формулювання обвинувачення, яке передається прокурором до суду. У разі встановлення обставин, що перешкоджають притягненню певної особи як обвинуваченого, кримінальне провадження закривається. Якщо під час розслідування будуть встановлені обставини, що звільняють особу від кримінальної відповідальності, то справа має бути направлена до суду.
Досудове розслідування злочинів відбувається у формі досудового слідства, а кримінальних проступків - у формі дізнання в порядку, передбаченому КПК.
Досудове розслідування повинно бути закінчено: 1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Особа має право на розгляд обвинувачення проти неї в суді в найкоротший строк або на його припинення шляхом закриття провадження. Прокурор зобов’язаний у найкоротший строк після повідомлення особі про підозру здійснити одну з таких дій: 1) закрити кримінальне провадження; 2) звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності; 3) звернутися до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру. Відомості про закінчення досудового розслідування вносяться прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань.