Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Органи судової влади України

У становленні незалежної, демократичної, соціальної і правової Української держави важлива роль належить судовій владі На кінець минулого року в країні функціонувало 742 районних (міських) та 28 обласних і прирівнених до них судів. В цих судах працювали 4897 суддів.

Крім загальних судів, в Україні діяло 367 арбітражних судів Ними в 1995 р. було розглянуто 47350 справ, а в першому півріччі 1996 р.— 26760. Є тенденція до збільшення кількості розглядуваних як за­гальними, так і арбітражними судами справ. Це, зокрема, пов'язано з тим, що у березні 1996 р. суди почали розглядати справи по скаргах громадян на рішення чи дії державних органів і службових осіб у сфері державного управління.

Тривалий час наші суди були переважно карально-репресивними органами. Зараз вони покликані насамперед забезпечувати належне функціонування права, відновлювати справедливість І законність у суспільних відносинах.

У 1992 р. Верховна Рада України схвалила Концепцію судово-правової реформи. Нею передбачалися заходи, спрямовані на демократичну розбудову судової системи, створення надійного правового фундаменту для діяльності судів, їх належне матеріально-технічне забезпечення. Частково ці заходи одержали практичну реалізацію. Але в цілому стан судової влади не є задовільним. Тут є як об'єктивні, так і суб'єктивні причини. Як відзначалося на третьому з'їзді суддів (вересень 1996 р.), на 1996 р. обсяги фінансування на утримання судової влади задовольняли потреби загальних судів лише на 37, а арбітражних судів — на 47,7 відсотка. Суди не укомплектовані кваліфікованими кадрами, часто знаходяться у непристосованих для здійснення правосудця приміщеннях. Майже нічого не зроблено для виконання прийнятих ще у 1993 р. законів "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" та "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві". Все це негативно позначається на характері здійснення правосуддя, захисті судом прав громадян.

Потрібне, отже, подальше реформування судової системи. Важливо при цьому, щоб держава в особі законодавчих і виконавчих органів створила належні умови для функціонування судів та діяльності суддів. Загальні правові підвалини для цього закріплені у новій Конституції України. Про їхній зміст та шляхи реалізацій й піде мова нижче.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  3. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  4. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  5. VI. Накази Генерального прокурора України
  6. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  7. А/. Верховна Рада України.
  8. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  9. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  10. Аграрні закони України
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства




Переглядів: 410

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРОВАДЖЕННЯ | ПОНЯТТЯ СУДОВОЇ ВЛДДИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.