Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зображення водних об’єктів

Характеристика Світового океану зводиться до показу його берегової лінії, рельєфу дна, морських шляхів сполучення, океанічних течій, областей поширення постійних та плавучих крижин, окремих елементів рослинності.

Рельєф дна Світового океану передається гіпсометричним способом, ізобатами – лініями однакових глибин. Ізобати проводяться із змінним глибинним інтервалом. Стандартної шкали глибин не існує, але на всіх картах показують ізобати. що обмежують крупні форми рельєфу дна Світового океану: -200 м – межа материкової відмілини й материкового схилу; -2 000 м – межа материкового схилу й ложа океану; -6 000 – межа ложа й глибоководних жолобів (западин). Ступені глибин між ізобатами фарбуються в синій колір за принципом: чим глибше, тим темніше. Доповнюються ізобати способом відміток глибин. Вказуються. як правило, найбільші глибини: в Чорному морі – 2 211 м, Азовському морі – 21 м. У протоках вказуються мінімальні глибини: Па-де-Кале – 36 м.

Велике значення набуває показ берегової лінії. В науковій географічній літературі розрізняють типи берегів: далматинський, ріасовий, фіордовий, шхерний, лагунний, лиманний, корінний тощо (картографічне зображення їх представлене в Атласі вчителя).

Головну річку річкової мережі на суходолі (на навчальних картах) показують жирнішою лінією. Довжина лінійного знака річки дає уяву про протяжність річки. При цьому внаслідок генералізації довжина річки зазнала істотного скорочення. Крім цього, на загальногеографічній оглядовій карті можна отримати дані про особливості річкової системи: її загальну конфігурацію, асиметричність чи симетричність, верхню, середню та нижню частини течії, а також характер вододілів, розміри та форму басейну, особливості живлення, густоту та звивистість русла на різних відрізках течії тощо.

Ширина русла не відповідає ширині лінійного умовного знаку у масштабі карти. На картах показуються (й підписуються) пороги, водоспади, судноплавні ділянки, показується характер гирла. На навчальних картах судноплавні ділянки показують блакитним просвітом осі лінійного знака або стрілкою. Показують урізи вод.

Для великих озер (Каспійське, Байкал) гіпсометричним способом передають рельєф дна. Для всіх озер показують урізи вод і відмітки найбільших глибин. Якість води у озерах передають кольором, наприклад, синім – із прісною водою, світло-бузковим – із солоною. Вказують спеціальними знаками порти, морські та озерні шляхи сполучення, границі плавучих крижин, поширення коралів, морських водоростей тощо.


Читайте також:

  1. III. ЗОБРАЖЕННЯ (ГОСТ 2.305-68. Изображения – виды, разрезы, сечения)
  2. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  3. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  4. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  5. Аналіз вимог та динаміки попиту на міжнародному та внутрішньому ринку туристичних послуг (за видами туризму, за категоріями туристів, цілей та об’єктів відвідування)
  6. Багатоаспектне класифікування об’єктів винаходу
  7. Вбудовування об’єктів
  8. Введення в дію об’єктів інвестування.
  9. Виділення областей зображення в Adobe Photoshop.
  10. Виділення областей зображення в Adobe Photoshop.
  11. Вимоги до будівництва об’єктів і спорудження комунально – енергетичних мереж
  12. Вимоги до розвитку та розміщення об’єктів атомної енергетики




Переглядів: 696

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 15 | Зображення рельєфу, рослинного й ґрунтового покриву

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.