Евакозаходи, як спосіб захисту населення, бувають двох різновидів -розосередження і евакуація, суть яких полягає в завчасному переміщенні людей із місця, де можливе утворення осередку ураження в умовах надзвичайних ситуацій, у безпечні райони.
Практичні заходи евакуаціїнаселення як організованого його виведення із районів можливого впливу наслідків НС (якщо виникає безпосередня загроза житло та заподіяння шкоди здоров'ю людини) плануються на випадок:
- загальної аварії на атомній станції;
- всіх видів аварій з викидом сильнодіючих отруйних речовин(СДОР), внаслідок яких виникає безпосередня загроза життю та заподіяння шкоди здоров'ю людини, що проживає у зоні можливого ураження;
- загрози катастрофічного затоплення місцевості;
- масових лісових і торф’яних пожеж,що загрожують населеним пунктам;
- землетрусів та інших геофізичних і гідрометеорологічних явищ зтяжкими наслідками.
Підставою для практичного здійснення заходів евакуації є фактичні показники
отруйної дії. Спалювання підлягають і розчинники, які були використані для змивання ОР з заражених поверхонь.
• Хімічний спосіб дегазації засновано на використанні властивості хімічно активних речовин вступати у взаємодію з ОР з утворенням неотруйних сполук. Він дозволяє швидко провести надійну дегазацію і виключає небезпеку зараження при наступному використанні дегазованих предметів.
Дегазація також, як і дезактивація, поділяється на часткову і повну. Всі речовини, які використовуються для дегазації, можна розділити на наступні групи: