Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Винищувальні дезінсекційні заходи

Дезінсекція проводиться з використанням механічного, фізичного, біологічного та хімічного методів.
Механічний метод дезінсекції включає прання, чистку, вибивання, а також ви-ловлювання комах та інші прийоми видалення пилу і забруднень. Для поперед-ження залітання в приміщення комах на вікна, фрамуги встановлюють сітки; для відлову комах використовують липкі листи (стрічки), мухоловки і пастки.
Фізичний метод дезінсекції передбачає використання високих і низьких Т°С. Так, сміття, старі шпалери, непотрібні предмети, заражені комахами, спалюють. Гарячу воду застосовують для знищення вошей і їх яєць (гнид) під час прання бі-лизни. Одяг, постільні приналежності, м'які речі знезаражують в дезкамерах по режимам пароповітряної, парової та повітряної дезінсекції.
Біологічний метод дезінсекції спочатку зводився в основному до використання природних ворогів членистоногих (качок і риб), що поїдають личинок комарів.

В даний час в медичній дезінсекції широко застосовуються для боротьби з ли-чинками комарів мікробіологічні (бактеріальні) препарати на основі Bacillus thuri-giensis (серотип Н-14) і В.sphaericus. Бактерії утворюють спори і стабільні токси-ни, що дає можливість розробляти на їх основі препаративні форми.

На основі В. thurigiensis Н-14 промисловість випускає бактіцид (бактокуліцід), ларвіоль, БЛП, антинат. Бактеріальні препарати діють як кишкові отрути (потрап-ляючи в травний тракт личинок, порушують процеси харчування, викликають токсикоз, що призводить до їх загибелі), малотоксичні, застосовується в різних типах водойм. Це порошки сірувато-коричнюватого кольору, що містять спори і кристалічний ендотоксин бактерій, наповнювач і залишки живильної середи.

Ларвіоль-пастоподібна композиція сірого кольору, безспорова форма. Препара-ти застосовують у вигляді 0,5-3% водних суспензій в залежності від типів водойм.

Турінгін 1 випускається на основі В.thurigiensis 1 серотипу, діючою речовиною якого є екзотоксін. Препарат застосовують у вигляді 4% водної суспензії для зни-щення личинок синантропних мух в місцях їх виплоду.

На основі В.sphaericus випускають препарат сфероларвіцид (сферікс, сферімос) - порошок жовто-коричневого кольору, що містить споро-кристалічний комплекс, залишки поживного середовища і наповнювач. Є препаратом кишкової дії, засто-совується для обробки водойм. Для знищення личинок комарів - 0,2-0,5% водну суспензія.
Для боротьби з личинками комарів м.б. використано насіння ряду видів рослин: сімейства хрестоцвітних, які виділяють слиз, що залучає личинок; синьо-зелені водорості, що виділяють токсини. При обробці водоймищ препарат пастушої сум-ки (висушені листя, насіння) викликають загибель личинок комарів через 2 доби.
Згубну для членистоногих дію мають екстракти аїру, полину, рицини, люпину, чорного перцю, акопи лускатої, часнику, базиліку та ін.
Найстаріший препарат для знищення комах - піретрум, має швидку дію на ко-мах, нешкідливий для людини. Представляє собою висушені і дрібно розмелені квітки далматської і кавказької ромашок.

Речовини, які позбавляють комах можливості розмножуватися (хемостерілянти і інгібітори зростання) є тіотеф, діматіф, бісазір та ін. Для боротьби з мухами, тарганами, мурахами ці препарати вводять в приманки, які розміщують у місцях концентрації комах. Протягом кількох днів (тижнів) у самок знижується плодю-чість, а з відкладених яєць не вилуплюються личинки. З інгібіторів росту (анало-гів ювенільного гормону) найбільш поширеним для боротьби з членистоногими є метопрен (ювемон, альтозід). Одним з ефективних препаратів, що відносяться до регуляторів розвитку хітину, є дімілін.

 


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адміністративно-запобіжні заходи
  4. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  5. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  6. Витоки повітря і заходи боротьби з ними
  7. Вплив господарської діяльності на ґрунт. Заходи по його покращенню.
  8. Гарантії законності - умови суспільного життя і заходи, що приймаються державою для забезпечення режиму законності і стабільного правопорядку.
  9. Гідродинамічні аварії. Методика оцінки інженерного cтану при них і заходи захисту населення та території
  10. Державні заходи щодо захисту населення.
  11. Допомiжнi заходи




Переглядів: 895

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Специфічні і механічні переносники заразних хвороб. | Хімічний метод дезінсекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.