Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Специфічні і механічні переносники заразних хвороб.

Членистоногих прийнято розділяти на 2 групи: специфічні і неспецифічні (меха-нічні) переносники.
Специфічний переносник забезпечує перенесення збудника інфекції з крові хво-рих тварин або людини в кров здоровим. В організмі ряду переносників збудник розмножується і накопичується. Таким шляхом блохи передають чуму, воші - ви-сипний тиф, москіти - лихоманку папатачі. В організмі деяких переносників збуд-ник проходить певний цикл розвитку. Так, в організмі комара роду Anopheles плазмодій малярії здійснює статевої цикл розвитку. В організмі кліщів збудники кліщового енцефаліту і деяких рикетсіозів не тільки розмножуються і накопичу-ються, а й передаються новому поколінию через яйце (трансоваріально). Тому збудник в організмі специфічного переносника може зберігатися на протязі всього життя переносника.
Неспецифічні переносникі (гедзь, муха-жигалка та ін) переносять збудників ко-лючим апаратом чисто механічно. Збудник в їх організмі не розмножується. Ме-ханічним шляхом,на лапках і в кишечнику, переносить збудників і кімнатна муха.

Один і той же переносник може бути специфічним переносником збудника однієї інфекції і механічним - іншої (комарі анофелес є специфічними переносни-ками малярії і одночасно можуть механічно переносити збудників туляремії).
Заходи, за допомогою яких регулюють чисельність членистоногих (бліх, вошей, синантропних мух, тарганів, комарів, москітів, мошок, мокриць, кліщів, постіль-них клопів, рудих домових мурашок), поділяють на профілактичні та винищу-вальні.
Профілактичні заходи проводять з метою створення несприятливих умов для життя і розмноження членистоногих, попередження проникнення їх в приміщення і нападу на людину. Профілактичні заходи є основою дезінсекції. Благоустрій на-селених місць, що відповідає вимогам санитарно-епідеміологічних правил, пра-вильний збір, своєчасний вивіз та знешкодження відходів дозволяє ліквідувати потенційні місця виплоду мух в населених пунктах і прилеглої до них території. Для попередження розмноження побутових комах систематично проводять при-бирання приміщень, своєчасно звільняючи їх від сміття і харчових відходів, пра-вильно зберігають продукти харчування.
Основними радикальними заходами, спрямованими на попередження виплоду комарів, є санітарно-гідротехнічні (ліквідація господарсько-непотрібних водойм; осушення заболочених ділянок; санітарний нагляд при проектуванні, будівництві і експлуатації водосховищ, зрошувальних і дренажних систем; впорядкування ре-жимів поливів рисових полів; правильна експлуатація полів зрошення, місць зне-шкодження відходів та ін.)
З метою запобігання появи вошей і їх розповсюдження здійснюють такі про-філактичні заходи: регулярне миття тіла і зміна постільної і натільної білизни з їх пранням не рідше 1 разу на 7 - 10 днів, регулярну стрижку і щоденне розчісування волосся голови.


Читайте також:

  1. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  2. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  3. Біомеханічні основи шинування при пародонтозі.
  4. Вібрація – це механічні коливання матеріальних точок або тіл, які виникають в горизонтальному і вертикальному напрямах.
  5. Вплив всесторонннього стиску і температури на механічні властивості гірських порід
  6. Вплив розмірів наночастинок на їхні механічні властивості
  7. Діаграма розтягання. Механічні характеристики матеріалу
  8. Діаграма розтягання. Механічні характеристики матеріалу
  9. Електромеханічні засоби автоматизації водорозподілу
  10. Електромеханічні пристрої
  11. Електромеханічні частотоміри
  12. Загальні (групові) та індивідуальні (специфічні) аналітичні реакції.




Переглядів: 7580

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Дезінсекція. Класифікація дезінсекційних засобів. | Винищувальні дезінсекційні заходи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.159 сек.