Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проведення РіІНР

Першочерговими роботами при проведенні РІІНР є: створення проїздів і проходів до захисних споруд, зруйнованим і палаючим будівлям, гасіння пожеж в будівлях поблизу входів і виходів із захисних споруд з метою захисту людей, що знаходяться в них; локалізація і ліквідація аварій на КЕТМ.

Гасіння пожеж здійснюється звичайно командами пожеже-гасіння, які можуть діяти самостійно або додаватися на час проведення РіІНР формуванням загального призначення (РО, ЗРК).

У осередку ураження командир ЗРК організує розвідку дільниць робіт: спільно з командирами підрозділів визначає характер руйнувань і аварій на КЕТМ, об’єм робіт по створенню проїздів до зруйнованих будівель і розкриття завалених захисних споруд; вказує місця розгортання техніки; уточнює задачі підрозділам, організує взаємодію з підлеглими формуваннями.

Ланка зв’язку і розвідкивимірює рівні радіації на дільницях робіт, здійснює дозиметричний контроль і контроль хімічного зараження, встановлює і підтримує зв’язок з начальником ЦО об’єкта.

Рятувальні групиз ланками сандружини і ланкою механізації здійснюють розшук і порятунок людей в районі робіт; відшукують завалені входи в сховища, встановлюють стан людей, які в них укриваються; приступають до розкриття завалених захисних споруд і порятунку людей, що знаходяться в них. При необхідності перед розкриттям захисних споруд в них подається повітря.

Група механізаціїстворює проїзди до зруйнованих будівель і завалених захисних споруд, локалізує і ліквідує аварії на КЕТМ, надає допомогу рятувальним групам при подачі повітря і розкритті завалених захисних споруд.

Санітарна дружинаорганізує пункт збору уражених, здійснює евакуацію уражених в медичні установи, надає першу медичну допомогу потерпілим на місцях їх виявлення рятувальними групами.

У ході проведення РіІНР командир ЗРК керує діями підлеглих підрозділів, здійснює контроль за виконанням поставлених задач, докладає начальнику ЦО об’єкта про хід виконання робіт. По мірі виконання окремих видів робіт він здійснює маневр силами і засобами, направляючи їх зусилля для своєчасного порятунку потерпілих людей.

Після завершення РіІНР командир встановлює місце збору ЗРК, перевіряє наявність особистого складу, техніки, майна та інстру-ментів, докладає начальнику ЦО об’єкта про виконання робіт, виводить особистий склад і техніку з осередку ураження.

При проведенні РіІНР в умовах зараження, командир ЗРК організує дозиметричний і хімічний контроль, санітарну обробку особистого складу та знезараження техніки.

 

6.4 Особливості організації й проведення рятувальних робіт

в осередках комбінованого ураження

Рятівні роботи в осередкукомбінованого ураження організу-ються з урахуванням наявності не тільки пошкоджень, пожеж та радіаційного зараження, а й хімічного і бактеріологічного зараження. Слід вважати, що до визначення виду бактеріологічного зараження, всі заходи організуються в режимі захисту від особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Успішне ведення рятівних робіт в осередку комбінованого ураження досягається:

- безперервним і одночасним проведенням всіх видів розвідки і використанням їх даних;

- одночасним і правильним використанням різних по призначенню сил та засобів, а також спеціальної техніки (з захисними герметичними кабінами);

- швидким подоланням або обходом зон зараження, руйнувань, пожеж і своєчасним виведенням сил на ділянки робіт;

- зосередженням зусиль на найважливіших ділянках, маневром силами і засобами;

- підтриманням стійкої та чіткої взаємодії, безперервного і твердого керівництва силами та засобами;

- швидке введення в осередок ураження сил і засобів, максимальне скорочення строків надання першої медичної допомоги ураженим отруйними та сильнодіючими отруйними речовинами, має особливе значення.

Враховуючи характер осередку комбінованого уражання головні зусилля розвідки спрямовуються на встановлення типу, концентрації і напрямку розповсюдження ОР, СДОР, РР, інфекційних захворювань, меж районів і ділянок зараження.

В рішенні на проведення рятівних робіт в осередку комбіно-ваного ураження начальник ЦО об’єкту додатково визначає:

- пункти розташування та порядок евакуації населення із районів хімічного та небезпечного радіаційного зараження;

- райони карантину і обсервації, строки їх установлення;

- порядок забезпечення формувань засобами захисту і препара-тами;

- ділянки місцевості, які підлягають дегазації, дезактивації і дезінфекції в першу чергу;

- об’єми і зміст протиепідемічних, спеціальних, профілактичних та санітарно-гігієнічних заходів.

Штаб ЦО об’єкту спільно з відповідними начальниками служб організують виконання цих та інших заходів, направлених на скоріше виконання робіт.

Перша медична допомога потерпілим надається медичними формуваннями, при цьому в першу чергу надається перша медична допомога ураженим отруйними та сильнодіючими отруйними речови-нами. На рівні з зупинкою кровотечі, накладанням пов’язок широко використовуються радіозахисні препарати, антидоти, антибіотики, проводиться екстрена профілактика та часткова санітарна обробка.

Особлива увага приділяється первинному медичному сортуван-ню потерпілих, як в залежності від виду і тяжкості ураження, наявності хімічного, радіаційного і бактеріального зараження розподі-ляють на групи і потоки, щоб не допустити розповсюдження зараження при наданні медичної допомоги та евакуації.

В лікувальні заклади, медичної служби потерпілі евакуюються дотриманням протиепідемічного режиму по ізольованим маршрутам, що охороняються.

Великого значення набуває організація комендантської служби і охорона осередків ураження, чітка робота контрольно-пропускних, санітарно-контрольних та прийомо-передаточних пунктів, оточення небезпечних в інфекційному відношенні ділянок, встановлення для населення і формування режиму поведінки та контроль за його виконанням.

 

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  4. VI. Проведення вступних екзаменів, фахових випробувань та творчих конкурсів
  5. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  6. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  7. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  8. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  9. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  10. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  11. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  12. Березня 1991 р. — проведення референдуму щодо збереження СРСР.




Переглядів: 441

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Висунення ЗРК в осередок ураження | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.