Найбільш розповсюдженим засобом інвестування коштів з отриманням фіксованого доходу є їх розміщення на депозитних (ощадних) рахунках у банках, позиково-ощадних компаніях або кредитних спілках. Таке розміщення характеризується достатньою надійністю збереження інвестованого капіталу й виплати процентів, високою ліквідністю, але в той же час не позбавлено такого недоліку як відносно низька дохідність.
При розміщенні коштів на депозитних рахунках жодних цінних паперів не випускається – облік вилучень та надходжень, а також накоплених відсотків ведеться в банківській документації, а також (за бажанням клієнта) в його ощадній книжці.
Види депозитних рахунків, які використовуються у сучасній банківській практиці, дуже різноманітні (у результаті фінансових нововведень останніми роками їх кількість продовжує зростати): депозити розрізняються термінами, умовами внеску і вилучення коштів, процентами, що сплачуються, можливостями отримання пільг за активними операціями з банком тощо.
За строками депозити (депозитні рахунки) поділяються на:
– до запитання (безстрокові) – вклад і вилучення коштів (як у вигляді готівки, так і за допомогою чека) здійснюється як частинами, так і повністю у будь-який час без обмежень – за першою вимогою вкладника без попереднього повідомлення. Існують два типи вкладів до запитання – безпроцентні поточні рахунки (переважають у загальній сумі депозитів до запитання) і рахунки, за якими виплачуються відсотки (є чековими депозитами, за якими виплачується процентний дохід);
– строкові – це грошові кошти, що зараховуються на депозитні рахунки на жорстко обумовлений термін з виплатою певного договірного процента, ставка якого залежить від розміру і терміну вкладу; не призначені для розрахунків з третіми особами, на них не виписуються чеки.
Євродоларовим депозитом називається придатний для інвестицій терміновий вклад у доларах США в банку іншої (стосовно США) країни. В міру розвитку міжнародного фінансового ринку на євроринку крім американського долара починають активно торгуватися депозити і в інших валютах.