Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Територіальний пристрій України

Територіальний пристрій держави — це його територіальна або національно-територіальна організація, принципи взаємин між державами і його частинами, їх правовий статус, а також адміністративно-територіальне ділення.

У дев'ятому Темаі Конституції України «Територіальний пристрій України» указується, що цей пристрій базується на принципах єдності і цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації в здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних тенденцій. Комплекс державно-правових норм, що містяться в даному Темаі Конституції, а також в поточному законодавстві складає окремий конституційно-правовий інститут, значущість якого в умовах становлення Околиці як суверенної держави істотно підвищується. 0 ^Держание складає сукупність норм, що закріплюють политико-територіальну організацію української держави, правове положення держави в цілому і Автономної Республіки рым зокрема, основи їх взаємин і розмежування повноважень між ними.

17 березня 1995 року Верховна Рада України прийняла закони «Про відміну Конституції і деяких законів Автономної Республіки Крим» і «Про Автономну Республіку Крим», в яких визначені наступні принципові положення взаємин між Україною і Автономною Республікою Крим:

Автономна Республіка Крим самостійно вирішує питання, віднесені до її ведення Конституцією України, Законом «Про Автономну Республіку Крим», іншими законами України і Конституцією Автономної Республіки Крим; зміни і доповнення до Конституції Автономної Республіки Крим приймаються Верховною Радою Криму і стають такими, що діють після затвердження їх Верховною Радою України; Конституція Автономної Республіки Крим — органічна частина законодавства України і не може суперечити Конституції України;

Автономна Республіка Крим діє в межах території колишньої Кримської області і у складі України; місто Севастополь є адміністративно-територіальною одиницею загальний державного підпорядкування і не входить до складу Автономної Республіки Крим, а статус цього міста визначається законом України; Україна виступає гарантом правового статусу Автономної Республіки Крим.

Конституція України встановлює, що Автономна Республіка Крим має власну Конституцію, яку приймає Верховна Рада Автономної Республіки Крим і затверджує Верховна Рада України не менше ніж половиною від конституційного складу парламенту України. Указується, що нормативно-правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим і рішення Ради Міністрів цієї республіки не можуть суперечити Конституції і законам України і приймаються відповідно до Конституції Ук раины, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України і в їх виконання. Верховна Рада автономної Республіки Крим в межах своїх повноважень ухвалює рішення і ухвали. Правосуддя в цій республіці здійснюється судна мі, які входять в єдину систему судів України. У автономній Республіці Крим діє Представництво Президента України, статус якого визначений законом.

Україна — унітарна держава, що складається з Автономної Республіки Крим, 24 областей, міст Києва і Севастополя. Ці міста мають спеціальний статус, який визначається законів України. У систему адміністративно-територіального устрою входять райони, міста, райони в містах, селища і села.

Адміністративно-територіальний устрій України — науково обгрунтоване Темаення території України на певні частини, відповідно до яких створюється система місцевого самоврядування. Воно є основою, об'єднуючою весь народ в єдиний комплекс, в рамках якого здійснюється територіальне верховенство держави.


Читайте також:

  1. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  2. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  3. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  4. VI. Накази Генерального прокурора України
  5. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  6. А/. Верховна Рада України.
  7. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  8. Аграрні закони України
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  11. Адвокатура України.
  12. Адміністративний і територіальний поділи Запорозької Січі




Переглядів: 412

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституція України як джерело і основа чинного законодавства | Правовий статус мов в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.115 сек.