Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правовий статус мов в Україні

Мовна проблема в Україні після проголошення суверенітету і незалежності придбала важливе політичне значення. Республіка визнає соціальну цінність всіх національних язы ков і неухильно гарантує своїм громадянам національно-культурні і мовні права. Україна як держава виходить зтого, що тільки вільний розвиток і рівноправ'я національних мов, висока мовна культура є основою духовного взаєморозуміння, культурного взаємозбагачення і зміцнення дружби народів.

Основи державної мовної політики в Україні визначаються в ст. 10 Конституції, що встановлює, що державною мовою в Україні є українська мова, що держава забезпечує всесторонній розвиток і функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України. У Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російського і інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України і визначається Законом.

Правовий статус мов в Україні регламентується Законом «Про мови в Українській РСР» від 28 жовтня 1989 р., в якому підкреслюється, що українська мова є одним з вирішальних чинників національної самобутності українського народу. Республіка забезпечує українській мові статус державного в цілях сприяння всесторонньому розвитку духовних і творчих сил українського народу, гарантії його суверенного національно-державного майбуття. Україна забезпечує всесторонній розвиток і функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя. Державні і суспільні органи, підприємства, організації і установи повинні створювати всім громадянам необхідні умови для вивчення української мови і поглибленого оволодіння їм. Разом з тим держава створює всі необхідні умови для розвитку і використання мов інших національностей. Громадянам України гарантується право користуватися своїм національним або будь-якою іншою мовою.

Будь-які привілеї або обмеження прав осіб за мовною ознакою, мовна дискримінація недопустимі. Публічне приниження або пошана, умисне спотворення сенсу українського або інших мов в офіційних документах і засобах масової інформації, створення перешкод і обмежень в користуванні ними, проповідь ворожнечі на мовному грунті спричиняють за собою відповідальність, встановлену законом.

У Україні мовою ведення діловодства і документації, а також взаємин державних і суспільних органів, організацій і установ є українська мова.

Держава забезпечує збереження фондів і пам'ятників української мови, інших національних мов в науково-дослідних установах, архівах, бібліотеках, музеях, а також їх охорону і вільне використання.

 

 

Тема ІІ. Конституційно-правовий статус людини і громадянина в Україні

 

§1. Поняття основ правового статусу громадянина України


Читайте також:

  1. Авангард в Україні
  2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  3. Автономія в Україні. Конституційно-правовий статус Автономної Республіки Крим
  4. Аграрна реформа в Україні
  5. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  9. Адміністративне судочинство в Україні
  10. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  11. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  12. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності




Переглядів: 3375

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Територіальний пристрій України | Конституційно-правовий статус національних меншин в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.