Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конституційно-правовий статус національних меншин в Україні

Конституція України (ст. 11) встановлює, що держава сприяє консолідації і розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної і релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Україна проявляє турботу про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, що проживають за межами держави (ст. 12). На території Республіки в даний час проживають громадяни більше ста національностей, які разом з українцями складають 50-мільйонний народ України.

Державно-правова і політична практика країн, СНД свідчить, що після розпаду СРСР національне питання є одним з найбільш гострих. Українська держава приділяє особливу увагу регулюванню правового статусу національних меншин. Політика держави в цій сфері будується на основі положень, які містяться в Декларації прав національностей

України свідчать від 1 листопада 1991 року і Законі України "Про національні меншини в Україні» від 25 червня 1992 року. На званные акти гарантують громадянам Республіки незалежно від їх національного походження рівні цивільні, політичні соціальні, економічні і культурні права і свободи. Держава зобов'язана забезпечувати підтримку в розвитку національної самосвідомості і самовираження. При цьому всі громадяни України користуються захистом держави на рівних підставах. При забезпеченні прав осіб, що відносяться до національних меншин Україна виходить з того, що ці права є невід'ємною частиною загальновизнаних в світі прав людини.

До національних меншин Закон відносить групи громадян України, які не є українцями за національністю, але що проявляють відчуття національної самосвідомості і спільності між собою.

Згідно Закону, громадяни України мають право вільно обирати і відновлювати свою національність, і, відповідно, кожен громадянин України має право на національне прізвище, ім'я і по батькові. Громадяни України, що відносяться до національних меншин, мають право обиратися і призначатися на рівних основах на будь-які посади в органи законодавчої, старанної і судової влади, місцевого самоврядування, армії, на підприємствах, в установах і організаціях. Їм гарантується право на збереження середовища незаселеного в місцях їх історичного і нинішнього мешкання.

Україна гарантує всім національним меншинам право на національно-культурну автономію, тобто на користування і навчання на рідній мові або вивчення рідної мови в державних учбових закладах або через національно-культурні суспільства, розвиток національних культурних традицій, використання національної символіки, святкування національних свят, сповідання своєї релігії, задоволення потреб в літературі, мистецтві, засобах масової інформації, створення національних культурних і учбових закладів. У державному бюджеті України передбачаються спеціальні асигнування для розвитку національних меншин.

Все це свідчить про те, що в Україні створюються належні організаційні, матеріально-фінансові і правові гарантії забезпечення прав національних меншин. Прийняте в Україні законодавство направлене на затвердження священних принципів свободи, гуманізму, соціальної справедливості, рівноправ'я всіх етнічних груп народу України, що має велике значення для зміцнення миру я згоди в суспільстві.

 


Читайте також:

  1. Авангард в Україні
  2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  3. Автономія в Україні. Конституційно-правовий статус Автономної Республіки Крим
  4. Аграрна реформа в Україні
  5. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  9. Адміністративне судочинство в Україні
  10. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  11. Адміністративно-правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
  12. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України




Переглядів: 5371

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правовий статус мов в Україні | Правовий статус біженців в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.