Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правовий статус народних депутатів України, місцевих Рад народних депутатів

Депутати — повноважні представники народу у відповідних Радах народних депутатів.

Їх статус регламентується Конституцією України, законами України «Про статус народного депутата України», «Про місцеве саме управлінні в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад народних депутатів» і т.д.

Народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі. Вони не можуть мати інший представницький мандат або перебувати на державній службі. Перед вступом до посади вони приносять присягу: «Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюся всіма своїми діями відстоювати суверенітет і незалежність України, піклуватися про благо Батьківщини і добробуту Українського народу. Присягаю дотримувати Конституцію України і закони України, виконувати свої обов'язки на користь всіх співвітчизників».

Присягу зачитує старший по віку народний депутат України перед відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради України, після чого депутати скріпляють присягу своїми підписами під її текстом. Відмова принести присягу вабить втрату депутатського мандата. Повноваження народних депутатів України починаються з моменту принесення присяги.

Народні депутати, беручи участь в роботі Рад, вирішують питання державного, господарського і соціально-культурного будівництва, організовують проведення рішень Ради в життя, здійснюють контроль за діяльністю державних органів, підприємств, організацій і установ. У своїй діяльності депутат керується загальнодержавними інтересами, враховує запити населення виборчого округу, добивається проведення в життя наказів виборців.

Депутати зобов'язані підтримувати зв'язок з своїми виборця мі. Так, відповідно до законодавства народний депутат Ук раины підтримує зв'язки з виборцями, колективами, які висунули його кандидатом в депутати, а також колективами інших підприємств, організацій, установ, державних органів і суспільних об'єднань громадян, органами місцевого самоврядування, розташованими на території його виборчого округу.

Депутати користуються правом вирішального голоси з питань, що розглядаються на сесіях Ради і засіданнях його постійних комісій. Народний депутат України має право обирати і бути вибраним в органи Верховної Ради, пропонувати питання для розгляду Верховною Радою або його органами, вносити проекти ухвал, інших актів, поправок ним, вносити пропозиції і поправки до проектів законів, володіє законодавчою ініціативою.

Народний депутат України має право запиту до посадовців всіх державних органів, керівників підприємств, установ, організацій, на невідкладний прийом посадовцями, вимагати припинення порушення законності, брати участь в роботі місцевих Рад.

Законодавством регламентуються основні гарантії депутатської діяльності. Так, ніхто не має права обмежувати повноваження народних депутатів України, за виключеннями, передбаченими Конституцією України і Законом «Про статус на рідного депутата України». Їх права не обмежуються навіть при введенні надзвичайного і військового положення. Народний депутат не може притягати до кримінальної відповідальності, бути арештований або притягаючий до адміністративної відповідальності, яка накладається в судовому порядку без згоди Верховної Ради. Законом гарантуються трудові права народного депутата України, право на безкоштовний проїзд.

Депутат зобов'язаний дотримувати Регламент Ради, інші нормативні акти, що визначають порядок діяльності Ради і його органів, бути присутнім на пленарних засіданнях Ради, засіданнях комітетів.

Повноваження народних депутатів України припиняються одночасно з припиненням повноважень парламенту України. А достроково вони припиняються у випадку: складання повноважень за його особистою заявою; вступи до законної сили звинувачувального вироку відносно нього; визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім; припинення його громадянства або виїзду на постійне мешкання за межі України; смерті. Рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата ухвалюється більшістю від конституційного складу Верховної Ради. У разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата України припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду.


Читайте також:

  1. Автономія в Україні. Конституційно-правовий статус Автономної Республіки Крим
  2. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  3. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  4. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  5. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  6. Адміністративно-правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
  7. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  8. Адміністративно-правовий статус об'єднань громадян
  9. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  10. Аксіологічний статус релігії
  11. Античні міста-держави на півдні України, їх культурні традиції.
  12. Аудитор, його статус та сертифікація




Переглядів: 535

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема ІІІ. Органи державної влади і місцевого самоврядування | Кабінет Міністрів України. Інші органи виконавчої влади

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.