Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кабінет Міністрів України. Інші органи виконавчої влади

Згідно Конституції України Кабінет Міністрів України є найвищим органом в системі органів виконавчої влади (ст. 113). Це визначення розкриває юридичну природу уряду України, відображає його місце в системі органів державної влади України і характеризує його діяльність. Як найвищий орган виконавчої влади Уряд України здійснює державне управління. Його акти обов'язкові до виконання на всій території України. Кабінет Міністрів ответственен перед Президентом України і підзвітний Верховною Радою України в межах, передбачених в статтях 85, 87 Конституції України. Уряд в своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента.

До складу Уряду входять: прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр, три віце-прем'єри, міністри. Прем'єр-міністр призначається Президентом України з відома більше половини від конституційного складу Верховної Ради. Персональний склад уряду призначається Президентом за уявленням прем'єр-міністра України. Кабінет Міністрів складає повноваження перед новообраним Президентом України. Прем'єр-міністр, інші члени уряду України мають право заявити Президенту України про свою відставку. Відставка прем'єр-міністра вабить відставку всього уряду. Прийняті парламентом України резолюції недовір'я уряду України вабить відставку Кабінету Міністрів, Уряд України, відставка якого прийнята Президентом, за його дорученням продовжує здійснювати свої повноваження до початку роботи знов сформованого Кабінету Міністрів, але не більше 60 днів.

Для здійснення своїх завдань уряд України володіє необхідними повноваженнями. На нього Конституцією покладено: забезпечення державного суверенітету і економічної самостійності України, здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави, виконання Конституції і законів України, актів Президента України; вживання заходів по забезпеченню прав і свобод людини і громадянина; забезпечення проведення фінансової, цінової, інвестиційної і податкової політики; політики в сферах праці і зайнятості населення, соціального захисту, освіти, науки і культури, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування. Кабінет Міністрів України розробляє і здійснює загальнодержавні програми економічного, науково-технічного, соціального і культурного розвитку України, забезпечує рівні умови розвитку всіх форм власності, здійснює управління об'єктами державної власності, розробляє проект Закону про державний бюджет України, здійснює заходи по забезпеченню обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку і боротьби із злочинністю.

В межах своєї компетенції Кабінет Міністрів України видає ухвали і розпорядження, що є обов'язковими до виконання. Акти уряду підписує прем'єр-міністр України.

Виконавчу владу в областях, містах Києві і Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Голови місцевих держадміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом за уявленням уряду України. При здійсненні своїх повноважень вони ответственны перед Президентом і Кабінетом Міністрів України, підзвітні і підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня. Місцеві держадміністрації підзвітні і підконтрольні радам в частині повноважень, делегованих їм відповідними районними або обласними радами. Місцеві держадміністрації підзвітні і підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня. Рішення голів місцевих держадміністрацій, Конституції, що суперечать, і законам України, іншим актам законодавства України, можуть бути відповідно до законів скасовані Президентом України або головою місцевої державної адміністрації вищого рівня.

Місцеві держадміністрації на відповідній території забезпечують:

а) виконання Конституції і законів України, актів Президента, Кабінету Міністрів, інших органів виконавчої влади;

б) законність і правопорядок; дотримання прав і свобод громадян;

в) виконання державних і регіональних програм соціально-економічного і культурного розвитку, програм охорони навколишнього середовища, а в місцях компактного мешкання корінних народів і національних меншин також програм їх національно-культурного розвитку;

г) підготовку і виконання відповідних обласних і районних бюджетів і т.д.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  3. А/. Верховна Рада України.
  4. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  5. Адвокатура України.
  6. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  7. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  8. Акти Кабінету Міністрів України
  9. Актуальні проблеми економічної безпеки України.
  10. Американский и японский подходы к организации менеджмента.
  11. АНАЛИЗ ФИНАНСОВОГО ПОЛОЖЕНИЯ ОРГАНИЗАЦИИ
  12. Антиконкурентні дії органів влади, управління і контролю




Переглядів: 1487

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правовий статус народних депутатів України, місцевих Рад народних депутатів | Органи судової влади

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.