Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Комбайн К103.Призначення, технічна характеристика, конструкція.

 

Комбайн К10З призначений для механізації виїмки вугілля в лавах на пластах потужністю від 0,7 до 1,1 м, з кутом падіння до 35э, з посуванням за простяганню і до 8° повстання або падіння з опірністю вугілля різанню до 2,5 кН/см; входить до складу комплексу К10З.

Комбайн К10З (мал. 17.1) оснащений виконавчим органом, виконаним у вигляді двох шнеків (діаметрами 0,56, 0,63 і 0,71 м), які розташовані симетрично по кінцях машини на кулю-нирно закріплених поворотних редукторах приводу. Діапазон регулювання виконавчого органу за вынимаемой потужності шару складає для I типорозміру 0,56-0,9 м, ширина захвату- 0,8 м. Серійне виробництво комбайнів 1К10З з шнеками діаметром 0,63 і 0,71 м організовано з 1982 р. на Горлов-ську машинобудівному заводі ім. С. М. Кірова. Підготовляє комбайн 2К10З для пластів потужністю 0,9-1,2 м.

Виймання вугілля проводиться комбайном по челноковій схемою при переміщенні по ґрунті пласта в лоб уступу забою збоку рами изгибающегося скребкового конвеєра СП202 в комплексі з механізованими кріпленнями Ml03 або з КД80. Корпус комбайна спирається з боку забою на горизонтальну площину вачистного лемеша конвеєра / допомогою двох регульованих по висоті гідродомкратів, а з боку виробленого простору - на круглу напрямну 2. При системі розробки довгими стовпами зі зворотної їх відпрацюванням при винесених на прилеглі вироблення кінцевих голівках конвеєра комбайн працює без ніш з самозарубкой в пласт вугілля способом "косих заїздів".

Комбайн переміщається по забою за допомогою винесеною в штреки системи подачі ВСП, що складається з двох приводів 3 і 6, розташованих на кінцевих рамах забійного конвеєра, і електроблоку з системою управління. Нескінченна тягова ланцюг розташована ео боку виробленого простору в спе- ному поштовому жолобі і своїми кінцями 4 і 5 прикріплена до порталу комбайна. Передній по ходу руху комбайна привід працює в режимі тяги (робоче зусилля до 250 кН), задній - в режимі підтягування холостий гілки тягового ланцюга. При зміні напрямку переміщення комбайна режими роботи приводів автоматично змінюються

Завдяки застосуванню винесеною системою подачі комбайн має невелику довжину (4,7 м) і добре вписується в умови тонкого шару. Кінематична схема комбайна зображена на рис. 17.2. Комбайн має два електродвигуни типу ЕКВ 3,5-75 з водяним охолодженням потужністю 75 кВт, які розташовані поруч посередині корпусу комбайна. Відмітними особливостями електродвигунів є паралельність один одному осей їх валів і перпендикулярність їх поздовжньої осі комбайна. Інша відмінність електродвигуна ЕКВ 3,5-75 від випускаються полягає в тому, що він має корпус циліндричної форми, який вставляється в спеціальну розточення корпусу комбайна.

 

 

 

 

Конструктивно електродвигуни виконані з одним вільним кінцем валу під посадку шестерні / для сполучення з передаточним механізмом. Останній складається з циліндричних зубчастих передач 2-3, 4-5 і 6-7 основного редуктора і //-12-13 поворотного редуктора, передавальних крутний момент на вал шнека.

Загальна енергоозброєність комбайна становить (75 X 2) + + (37 X 2) = 224 кВт.

Підведення та відведення води для охолодження корпусу електродвигуна здійснюються через отвори у фланці. Охолоджуюча вода рухається по гвинтовій лінії по всьому периметру оболонки статора і після проходження через теплообмінник надходить в систему зрошення комбайна.

Гідравлічна схема комбайна КЮЗ (мал. 17.3) призначена для виконання за допомогою гідродомкратів наступних операцій! підіймання і опускання шнеків Шх і Шг\ корпусу комбайна; навантажувальних щитків ZZ(j і Щ2 (останнє тільки в II типорозмірі).

Завдяки наявності опорної важеля системи, виконаної у вигляді шарнірного четырехзвенника, підйом-опускання корпусу комбайна і його портальної рами відбуваються паралельно ґрунті пласта (без нахилу).

Управління комбайном та винесеною системою подачі ВСП здійснюється з електричного пульта управління, розміщеного на порталі комбайна, або з пульта керування. Останнє може здійснюватися машиністом комбайна дистанційно в межах видимості (10-20 м).

 


Читайте також:

  1. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  2. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  3. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  4. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  5. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  6. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  7. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
  8. Вибір швидкості подачі комбайна
  9. Вступ, загальна характеристика, класифікація.
  10. Глава 6. Інженерно-технічна служба готелю
  11. Для вузькозахватних комбайнів
  12. Друга науково-технічна революція




Переглядів: 2872

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Механізмів, що передають крутячий момент. | Тема: Комбайн 1К101, 2К52. Призначення, технічні характеристика,

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.