Експеримент — це такий тип досліджень, що передбачає у контрольованих умовах зміну одного чи кількох чинників (від конструкції упаковки до засобів реклами) і незмінність решти. Наприклад, змінюючи графік рекламування, контролюють зміну обсягу продажу. Об'єктами експерименту можуть бути ринки чи їхні сегменти, товари, ціни, процеси збуту, реклами тощо, а їхнім місцем — як реальні умови, так і спеціальні лабораторії. Основна його перевага в тому, що він дає змогу встановити причину та наслідки.
Ø получить представление о возможной реакции потенциальных потребителей на рекламу,
Ø выбрать из нескольких вариантов рекламного сообщения лучший;
Ø смоделировать внештатные ситуации и отработать действия сотрудников в них;
Ø определить уровень эластичности спроса по цене.
Однако эксперимент не позволит определить емкость и тенденции рынка, уровень конкуренции, знания марок и уровень лояльности к бренду, выявить проблемы торговой марки и получить информацию относительно «обычного» поведения потребителей.
Імітація — це досить складний спосіб збирання маркетингової інформації, що здійснюється за допомогою використання відповідного математичного апарату, висококваліфікованих спеціалістів, математичних моделей, комп'ютерів тощо. Саме імітація набуває пріоритетного значення в маркетингових дослідженнях, спрямованих на прогнозування майбутнього попиту та потреб споживачів.
Переваги та недоліки имитации
Практика маркетингових досліджень демонструє, що під час збору первинної інформації можливе використання кількох відмінних один від одного інструментів і методів, причому для досягнення поставленої мети часто використовують найрізноманітніші їх поєднання.