Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Також розрізняють чисті і спекулятивні ризики.

Чисті - це можливість одержання збитку або нульового результату. Спекулятивні ризики виражаються в можливості одержання як позитивного, так і негативного результату. Фінансові ризики відносяться до спекулятивних ризиків.

Існує також ризик втраченої вигоди - ймовірний чинник настання непрямих збитків у результаті нездійснення заходу або припинення господарської діяльності.

Приймаючи управлінське рішення і відображаючи його в бізнес-плані, співвідноситься рівень прибутковості з рівнем ризику, оскільки розмір одержуваного прибутку повинен відповідати ступеню ризикованості даної господарської операції.

Графічно залежність між рівнем ризику і прибутковості можна відобразити в такий спосіб рис. 14.1.

Рівень прибутку         Лінія ризик/прибуток
Д2          
Д1          
Д0   r1 r2   ризик

Рисунок 14.1. – Графічна залежність між рівнем ризику і прибутковості

 

Як видно на малюнку, низький ризик відповідає низькому рівню прибутковості, а високий - обумовлюється можливістю одержання високих прибутків.

Підвищення ризику господарської діяльності повинно відповідати одержанню більш високих прибутків. Якщо дана вимога не виконується, то такий ризик не можна вважати виправданим, а запропоноване управлінське рішення краще відхилити. Цілком виключити ризик із діяльності підприємства неможливо!

Основною ціллю управління ризиком є оптимізація співвідношення між рентабельністю і ризиком для забезпечення максимізації одержуваного прибутку не тільки в даний час, але і на перспективу, для забезпечення конкурентоздатності і фінансової стійкості підприємства на ринку, мінімізації його можливих втрат.

Управління ризиком передбачає:

- виявлення найбільш типових ризиків для діяльності даного підприємства, а також специфічних ризиків, пов'язаних із конкретною господарською операцією;

- оцінку ступеня ризику, тобто можливості настання ризикового випадку (подій або дій), що можуть призвести до зниження прибутків підприємства;

- оцінку можливих фінансових утрат підприємства при настанні ризикового випадку;

- аналіз можливості підприємства йти на такий ризик, (аналіз співвідношення ризику і прибутку по господарській операції);

- розробку системи заходів щодо профілактики ризику і його мінімізації.

 


Читайте також:

  1. А також для вегетативного розмноження.
  2. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  3. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  4. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  5. Алкіни – вуглеводні, в молекулах яких є два атоми вуглецю, сполучені потрійним зв’язком - -. Алкіни називають також ацетиленовими вуглеводнями.
  6. Ауєскі, чума). Вони можуть виникати також при гельмінтозах, токсичних процесах і незаразній патології.
  7. Базовим картографічним матеріалом державного земельного кадастру с також індексні кадастрові карти земель.
  8. Більш широке залучення до управлінської діяльності талановитої молоді, жінок, а також виховання лідерів у сфері освіти.
  9. Благами вищого порядку є засоби виробництва. До останніх Менгер також відносив «користування капіталом і діяльність підприємців».
  10. В залежності від мети та характеру угоди, які лежать в основі випуску векселів, а також їх забезпечення розрізняють комерційні, фінансові та фіктивні векселя.
  11. В залежності від обстановки та бойового завдання, наявності сил та засобів, а також від характеру місцевості, оборона може бути позиційною, маневреною .
  12. В залежності від обстановки та бойового завдання, наявності сил та засобів, а також від характеру місцевості, оборона може бути позиційною, маневреною .




Переглядів: 574

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
В залежності від місця виникнення | Розробка заходів мінімізації впливу ризиків на АП

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.