МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів Контакти
Тлумачний словник |
|
||||||||||
Задача 6.2.3Матриця ймовірностей сумісної появи символів на виходах двох немарковських джерел з алфавітами та має вигляд: Визначити, яке з джерел має більшу ентропію та чи є джерела статистично незалежними. Розв’язання. Для відповіді на перше запитання розрахуємо, користуючись виразами (1.13), безумовні ймовірності появи символів на виходах першого та другого джерел: p(x1) = 0,0336 + 0,3150 + 0,0714 = 0,42 ; p(x2) = 0,0264 + 0,2475 + 0,0561 = 0,33 ; p(x3) = 0,0200 + 0,1875 + 0,0425 = 0,25 ; p(y1) = 0,0336 + 0,0264 + 0,0200 = 0,08 ; p(y2) = 0,3150 + 0,2475 + 0,1875 = 0,75 ; p(y3) = 0,0714 + 0,0561 + 0,0425 = 0,17 . Тепер можемо знайти ентропії джерел за виразом (6.1): Таким чином, джерело з алфавітом має більшу ентропію, ніж джерело з алфавітом . Відповідь на друге запитання можна отримати різними способами. По-перше, оскільки вже відомі значення ентропій та , доцільно перевірити, чи виконується рівність (6.18). Для цього розрахуємо сумісну ентропію . Підставивши чисельні значення ймовірностей у вираз (6.11), отримаємо: Оскільки ,джерела є статистично незалежними. Другий спосіб базується на перевірці виконання співвідношень для всіх пар символів: p(x1) × p(y1) = 0,42×0,08 = 0,0336 ; p(x2) × p(y1) = 0,33×0,08 = 0,0264 ; p(x3) × p(y1) = 0,25×0,08 = 0,0200 ; p(x1) × p(y2) = 0,42×0,75 = 0,3150 ; p(x2) × p(y2) = 0,33×0,75 = 0,2475 ; p(x3) × p(y2) = 0,25×0,75 = 0,1875 ; p(x1) × p(y3) = 0,42×0,17 = 0,0714 ; p(x2) × p(y3) = 0,33×0,17 = 0,0561 ; p(x3) × p(y3) = 0,25×0,17 = 0,0561 . Як і слід було очікувати, розраховані ймовірності цілком збігаються із відповідними значеннями ймовірностей сумісної появи символів, що наведені в умовах задачі. Найбільш універсальним способом оцінки статистичної залежності джерел є обчислення повної взаємної інформації . Аналізуючи вираз (6.23), легко зрозуміти, що для джерел цієї задачі ,оскільки для усіх пар Ще один спосіб розв’язання задачі базується на аналізі матриці умовних імовірностей. Розрахуємо, наприклад, умовні ймовірності , користуючись виразом : Всі елементи кожного стовпця однакові і дорівнюють безумовній ймовірності появи відповідного символу . Це означає, що ймовірність появи символу на виході першого джерела не залежить від символу на виході другого джерела. Можна переконатись, що i в матриці умовних ймовірностей всі елементи кожного стовпця будуть однаковими і дорівнювати .
Читайте також:
|
|||||||||||
|