Соціальна допомога в хоспісі за соціально-психологічними аспектами є проміжною ланкою між медичною і правовою роботою з пацієнтом та його близькими.
Основні завдання соціального працівника:
— встановлення і підтримання зв'язку з трудовими колективами, де раніше працював хворий;
— сприяння в оформленні необхідних документів (оформлення інвалідності і так далі);
— допомога в соціально-психологічній адаптації;
— реабілітаційна допомога;
— різні послуги хворим і їхнім родичам (організація харчування, закупівля продуктів, прання, годування, читання книг, листування з родичами, друзями і т. д.). Соціальний працівник звільняє медичний персонал, проводячи загальну роботу в хоспісі, що різко підвищує ефективність роботи медперсоналу. Усі ці завдання мають широкий діапазон і вимагають від соціального працівника різноманітних форм фізичної праці, прояву організаторських здібностей, базових правових знань, наявності широкого світогляду та життєвого досвіду, певних рис характеру.
Моральна підтримка
Духовні і релігійні потреби людей мають глибоко особистий характер. Вони часто виступають на перший план з наближенням смерті і тому повинні враховуватися при наданні паліативної допомоги. Є фактичні дані про те, що духовні переконання можуть допомогти хворій людині керувати своїм станом, і навіть впливати на результат хвороби. Вони можуть також впливати на те, щоб родичі змогли змиритися з їхньою втратою.