Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контингент хворих і критерії відбору

Як випливає з останнього визначення ВООЗ, паліативна допо­мога хворим повинна починатися з моменту встановлення діагно­зу невиліковного захворювання, яке неминуче приводить до смер­ті хворих у недалекому майбутньому. Що раніше і правильніше буде організована й надана ця допомога, тим вірогідніше ми змо­жемо здійснити поставлене перед собою завдання — досягнення максимального поліпшення якості життя хворого і його сім'ї. На цьому етапі паліативна допомога, як правило, надається лікаря­ми, які беруть участь у процесі діагностики й лікування хворого. Критерії відбору хворих для власне паліативної (хоспісної) допомоги, в основному, стосуються тих пацієнтів, радикальне ліку­вання яким було проведено, але захворювання прогресує та пере­ходить у термінальну стадію, або лікування вже не показане у зв'язку з пізнім зверненням хворого по допомогу. Тобто це та гру­па хворих, яким медицина зазвичай «більше нічого не може зро­бити» . На цьому етапі ми говоримо про «допомогу в кінці життя», або «хоспісну допомогу», як розділ паліативної допомоги, тимча­совий і націлений на надання допомоги хворому (і його близьким) у кінці життя. Проте вона показана і тим пацієнтам, які відчува­ють фізичні або інші страждання та потребують активного втру­чання.

Можна виділити три основні групи хворих, яким показана спеціалізова паліативна допомога в кінці життя:

1) хворі зі злоякісними новоутвореннями IV стадії;

2) хворі на СНІД у термінальній стадії;

3) хворі з неонкологічними хронічними прогресуючими за­хворюваннями в термінальній стадії розвитку (стадія декомпен­сації серцевої, легеневої, печінкової і ниркової недостатності, розсіяний склероз, тяжкі наслідки порушень мозкового кровообі­гу та ін.).

На думку фахівців паліативної допомоги критеріями відбору є очікувана тривалість життя не більше ніж 3—б міс; очевидність того факту, що подальші спроби лікування недоцільні (у тому числі упевненість фахівців у правильності поставленого діагно­зу); наявність у хворого скарг і симптомів (дискомфорту), які ви­магають спеціальних знань і умінь для проведення симптоматич­ної терапії.

Показання до тимчасової шпиталізації:

— необхідність корекції тяжкого симптому;

— необхідність дати відпочинок родичам;

— соціальні показання (самотній хворий, з доглядом за яким не справляється виїзна служба).

У хоспісі можливе виділення ліжок для пацієнтів з неонколо­гічними хронічними захворюваннями, що потребують паліатив­ної допомоги. У хоспісі має бути багато персоналу, щоб не було поспіху. Команда хоспісу повинна розглядати сім'ю пацієнта як частину цілого в догляді. Родичі можуть перебувати в хоспісі, коли вони і хворий цього побажають. Для відпочинку родичів ви­діляють окреме приміщення.

Без постійного зняття фізичного й емоційного стресу в персо­налу хоспісу робота буде ефективною.

Духовна допомога важлива в підтримці персоналу й пацієнтів, але поняття духовного і релігійного не завжди збігаються. Від­чуття єдності команди має бути вищим за відмінності між людь­ми і групами. Кожен повинен постійно відчувати, що хтось пі­клується про нього, і з задоволенням допомагати своїм колегам. Слід заохочувати відкрите спілкування між співробітниками. Треба мати бажання продовжувати доглядати хворих усе краще й краще.

Форми організації паліативної допомоги

Існують різноманітні форм надання паліативної допомоги (ПД) пацієнтам. Вони різняться в різних країнах, оскільки в кож­ній країні відбувається розвиток цього напряму за самостійним планом. Відповідно до рекомендацій ВООЗ, усе різноманіття мож­на розділити на дві основні групи — допомога вдома і в стаціона­рі. Стаціонарними закладами паліативної допомоги є хоспіси, відділення (палати) паліативної допомоги, розташовані на базі лі­карень загального профілю, онкологічних диспансерів, а також стаціонарних закладів соціального захисту.

Допомога вдома здійснюється фахівцями виїзної служби, ор­ганізованої як самостійна структура, або структурним підрозді­лом стаціонарного закладу. Організація паліативної допомоги може бути різною.

Якщо взяти до уваги той факт, що більшість хворих хотіли б провести решту свого життя й померти вдома, то надання допо­моги в домашніх умовах було б найдоцільніше. Проте, як відзна­чає професор А.В. Гнезділов: «2/3 хворих умирають у лікарнях. Це «неякісна цифра», яка свідчить про відсутність можливості отримання хворими допомоги вдома або в хоспісі. Убогі побутові умови, труднощі у взаєминах з рідними змушують багатьох хво­рих шукати в хоспісі останній притулок». Усі форми паліативної допомоги мають бути запропоновані пацієнтові.


Читайте також:

  1. IV. Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання
  2. V. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  3. А) загальні критерії
  4. Алгебраїчні критерії стійкості
  5. Алгоритм вибору хворих для обов’язкового направлення до лікаря
  6. Бальна оцінка стану хворих на муковісцидоз
  7. Безпека праці при розтині, прибиранні і утилізації трупів, відбору, пересилці патматеріалу.
  8. Безпека фондового ринку: суть, критерії та індикатори оцінки
  9. В якості критеріїв для оцінки або вимірювання предмета завдання з надання впевненості не можуть використовуватись очікування, судження або власний досвід аудитора.
  10. ВАЖЛИВІ КРИТЕРІЇ
  11. ВАЖЛИВІ КРИТЕРІЇ
  12. Види і схеми відбору одиниць




Переглядів: 3464

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні принципи діяльності хоспісів | Соціальна допомога

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.