Для проведення маскового інгаляційного наркозу сьогодні використовують гумові маски із надувними обтураторами, які щільно облягають рот і носові отвори. Для проведення маскового наркозу необхідно приготувати шпателі, роторозширювачі, язикотримач, електровідсмоктувач, балон з киснем.
Наркоз проводять краплинним способом. На обличчя хворого накладають щільно одну із гумових масок. Для більшої герметичності маску обгортають рушником. На неї наливають краплями наркотичну речовину (ефір, хлороформ, фторотан і ін.) – 10-50 крапель на 1 хв залежно від стану хворого, глибини і тривалості наркозу. Максимальна кількість ефіру, яку можна використати під час операції, – 200-250 мл. Проте такий вид наркозу сьогодні проводять рідко, в основному використовують для виконання малих оперативних втручань, вправлення вивихів, репозиції кісток.
Ендотрахеальний наркоз
Ендотрахеальний наркоз набув найбільшого поширення в хірургії при операціях на органах грудної, черевної порожнин, в урології, травматології, нейрохірургії, судинній хірургії. Ендотрахеальний наркоз здійснюють за допомогою трубок, які вводять в дихальні шляхи.
Для введення ендотрахеальних трубок (ітубації трахеї) використовують ларингоскоп (рис. .) (інструмент для огляду глотки і входу в гортань), еластичні провідники, електровідсмоктувач для видалення слизу, слини.