Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ПИТАННЯ 6.

 

Аналіз і узагальнення правової роботи полягають у вивченні договірної роботи, узагальненні практики розгляду претензій і позовів, виявленні порушень, що повторюються, і недоліків у діяльності підприємства, практики розвитку і вдосконалення господарських зв'язків, що уможливлює виявлення причин недоліків, передбачення наслідків цих порушень і розробку профілактичних заходів усунення виявлених недоліків. Методи і заходи аналітичної роботи юридичних служб мають на меті краще використання правових засобів для зміцнення економіки підприємства, зменшення невиробничих витрат, усунення недоліків в організації виробництва, застосування трудового законодавства тощо.

За результатами аналізу складають довідку, де зазначають не тільки порушення, а й умови та наслідки кожного порушення, шляхи і заходи їх усунення.

За наслідками роботи працівників ЮС велике значення надається підбиттю щоквартальних, піврічних та річних підсумків на основі аналізів, узагальнень та інформації про виконану правову роботу.

Практика роботи юридичної служби свідчить, що юрисконсульти про здійснену правову роботу на підприємстві, в організації, установі, гос­подарстві складають щоквартальні аналізи.

Ці аналізи вони розподіляють на такі види: аналіз правової робо­ти по захисту економічних і матеріальних інтересів за відповід­ний період; аналіз виконання договірної роботи; аналіз роботи юридичної служби по наданню юридичної допомоги у виданні локальних актів (наказів, розпоряджень, статутів, інструкцій, положень, інших документів), по забезпеченню їх виконання та організації правової пропаганди, навчання та правової інформатики; аналіз даних про кількість підприємств, організацій, з них охоплених постійним юридичним обслуговуванням.

В аналізі про правову роботу по захисту економічних та майнових інтересів суб'єктів господарювання відображаються такі дані: скільки на користь суб'єкта господарювання стягнуто сум, тому числі в позовному, претензійному та добровільному порядку; кількість заявлених претензій і позовів. Із загальної суми вказується, яка сума спірної (простроченої) заборгованості стягнута, в тому числі по договірних зобов'язаннях; по фактах виявлених обрахунків і недоплат, із них в судовому порядку; сума відшкодованих збитків, стягнутих штрафів на користь суб'єкта господарювання, з суб'єкта господарювання, інші суми (несвоє­часна оплата за користування житлом, за оренду майна, по вида­них позиках тощо). У цьому аналізі також відображаються дані про одержані працівниками юридичної служби матеріали від бухгалтерсько-ревізійних та інших служб суб'єкта господарювання для вжиття відповідних заходів. В аналізі роз'яснено, скільки з усіх претензій і позовів було заявлено до суб'єкта господарюван­ня, який перебуває на юридичному обслуговуванні, та на яку суму було відхилено.

При проведенні аналізу договірної роботи відображаються такі дані: загальна кількість договорів, укладених суб'єктом господа­рювання, у тому числі по видах укладених договорів з організа­ціями та громадянами в загальному по суб'єкту господарювання; скільки таких договорів укладено за участю юристів (попередньо погоджених і завізованих); які конкретні недоліки виявлені при укладанні та виконанні договорів; скільки вирішено переддоговірних спорів; скільки договорів завізовано головним бухгалте­ром підприємства відповідно до вимог чинного законодавства; на яку кількість договорів складено висновки або дано виснов­ки, які укладені з порушенням чинного законодавства; скільки складено протоколів розбіжностей; якої суми економії коштів досягнуто по суб'єкту господарювання у зв'язку з припиненням дії договорів; скільки підготовлено або складено проектів госпо­дарських та інших договорів (по їх видах).

В аналізі роботи юридичних працівників з надання правової допомоги у розробленні та прийнятті локальних актів, наданні юридичної допомоги в забезпеченні дотримання чинного зако­нодавства відображаються дані про кількість здійснених пере­вірок з цих питань, у тому числі з питань дотримання трудового, аграрного, господарського, житлового законодавства та законодавства із збереження власності. Подаються дані про кількість виявлених таких порушень, розглянутих працівниками юридич­ної служби заяв, звернень та скарг громадян з правових питань; кількість складених висновків на проекти рішень органів, у тому числі наказів і розпоряджень керівників, прийнятих з порушен­ням чинного законодавства; дані про кількість підготовлених юрисконсультами проектів рішень, наказів, постанов з питань дотримання законності, організації правової роботи та юридич­ного обслуговування, в тому числі прийнятих таких локальних актів.

Аналіз роботи юрисконсультів по організації правової пропа­ганди, правового навчання, правової інформатики і правового всеобучу та підготовки юридичних кадрів включає такі питання: скільки проведено або прочитано на правову тематику лекцій, доповідей; зроблено узагальнень по дотриманню законодавства; проведено бесід, надано юридичних консультацій; розроблено рекомендаційних, інформаційних листів та роз'яснень по зако­нодавству; з них надіслано до суб'єктів господарювання, які охоп­лені юридичним обслуговуванням; взято участь у проведенні семінарів, проведено виступів у пресі, по радіо та телебаченню з правових питань; скільки і на яку правову тематику юрискон­сультами прочитано лекцій; скільки створено і як діють громадські юридичні консультації; скільки створено куточків права. Систематизуються дані про організацію та діяльність постійно діючих факультетів правових знань. У цьому аналізі бажано передбачи­ти спеціальний підрозділ про навчання юридичних кадрів та на­дання їм методичної правової допомоги. Цей підрозділ готується юридичними працівниками управлінь юстиції, галузевих управлінь райдержадміністрацій, обласних об’єднань, асоціацій тощо. В ньому відображаються дані про кількість юридичних працівників, що пройшли стажування та підвищення кваліфікації, з них в районах, при об'єднаннях, на обласних семінарах та курсах, а також в міністерстві; скільки працівників юридичних служб підвищують свою кваліфікацію шляхом навчання без відриву від виробництва в юридичних на­вчальних закладах; відображаються дані про вивчення, прове­дення обміну досвідом організації юридичного обслуговування та правової роботи в суб'єктах господарювання в районі, області та інших областях, поширення передового досвіду роботи працівників юридичної служби та інших структурних підрозділів, пов’язаних із забезпеченням дотримання чинного законодавства і виконанням правової роботи; кількість занять, проведених з юрисконсультами підприємств, установ, господарств та органі­зацій з питань вивчення законодавства, що стосується діяльності підприємств системи, здійснення юридичного обслуговування та організації правової роботи; вказується кількість проведених аналізів і перевірок стану організації правової роботи та здійснення правового обслуговування юрисконсультами в суб'єктах господарювання, райорганах та в об'єднаннях і асоціаціях.

В аналізі «Про кількість організацій, установ і господарств в системі та охоплення їх постійним юридичним обслуговуван­ням», наприклад у Міністерстві агропромислової політики Ук­раїни, відображаються дані про кількість таких організацій, ус­танов і господарств з розбивкою по галузях (сільського госпо­дарства державної та недержавної форм власності, переробних, агросервісних тощо). З них охоплених постійним юридичним обслуговуванням, у тому числі штатними юрисконсультами, міжгосподарськими юрисконсультами, міжгосподарськими юрисконсультами, які перебувають у штаті головних (базових) підприємств і господарств, юрисконсультами юридичних відділів (груп, кооперативів, фірм, рад сільськогосподарських підпри­ємств) як з правами юридичних осіб, так і без таких прав. Крім того, відображаються дані: скільки суб'єктів господарювання охоплені юридичним обслуговуванням штатними юрисконсуль­тами інших організацій (на підставі ст. 21 КЗпП України), адвокатами, приватно практикуючими юристами; скільки юрискон­сультів передбачено за штатом, фактично укомплектовано та ін.

На підставі наведених цифрових даних юридична служба з конкретними прикладами письмово проводить аналіз. За резуль­татами узагальнень і аналізів практики юридичного обслуговування та організації правової роботи готуються відповідні локальні акти (накази, розпорядження, постанови) про покращення результативності цієї важливої ділянки правової роботи, вносяться пропозиції щодо заохочення та притягнення до юридичної відповідальності окремих працівників юридичних служб за неналежне виконання покладених на них функціональних обов’язків. Ці аналізи обговорюються на виробничих нарадах-семінарах суб’єктів господарювання, їх вищестоящих органах (напр. райуправлінні сільського господарства, якщо йдеться про ЮС в цій сфері).

Як видно з практики роботи юридичних служб, робота по проведенню аналізів, узагальнень та інформаційна і довідкова діяльність про наслідки проведення правової роботи та здійснення юридичного обслуговування має велике значення для поліпшення ефектив­ної роботи підприємства і має систематичний характер.

Тому така організація роботи заслуговує на обмін досвідом.

Перелік питань, висвітлених юрисконсультом в аналізах, може бути розширений або зменшений залежно від того, в яких су­б'єктах господарювання він здійснює юридичне обслуговування або організовує правову роботу, тобто до якої галузі такі підприє­мства належать, а також залежить від інших обставин.

Цифрові дані про наслідки правової роботи та юридичного обслуговуван­ня повинні бути наведені по кожному підприємству чи госпо­дарству і відповідати основним даним, відображеним у відповід­них журналах реєстрації претензій, позовів, договорів, правової пропаганди тощо. Крім того, до кола обов'язків юрисконсультів входять питання з проведення письмового аналізу з наведенням конкретних прикладів, фактів.

До прикладу, до 1991 р. в системі агропромислового комплексу основні названі питання правової роботи висвітлювались у річному ста­тичному звіті «Про правову роботу в сільськогосподарських підприємствах», затвердженому Центральним статистичним уп­равлінням колишнього СРСР 1 листопада 1979 р.

На сьогодні таких обов'язкових звітів від юридичної служби народного господарства України не вимагається.

 


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 269

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок зберігання відомчих нормативних актів | ПИТАННЯ 7.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.