Завдяки слуховим відчуттям людина отримує до 10 % інформації. Слуховий аналізатор складається з вуха, слухового нерва, складної системи нервових зв'язків і мозкових центрів людини.
1. Зовнішній слуховий прохід – має коротке волосся (захист від пилу), сальні і потові залози які виділяють вушну сірку (репелент для комах, пригнічує ріст мікроорганізмів).
2. Барабанна перетинка - тонка прозора мембрана, яка коливається під впливом звукових хвиль.
3. Барабанна порожнина –містить 3 кістки: молоточок, коваделко, стремінце. Вони діють як важелі і розгойдують перетинку овального вікна внутрішнього вуха. Оскільки площа цієї перетинки у 20-22 рази менша за барабанну, то амплітуда коливань зростає, тобто відбувається підсилення сигналу.
4. Євстахієва (слухова) труба служить для доступу повітря з глотки в барабанну порожнину, чим підтримується рівновага тисків.
5. Присінок і півколові канали - органи відчуття рівноваги. Півколові канали розташовані в трьох взаємно перпендикулярних площинах, при найменшому переміщенні тіла в просторі рідина в цих каналах зміщується, натискаючи на волоски і породжуючи імпульси в закінченнях вестибулярного (присінкового) нерва - у мозок миттєво надходить інформація про зміну положення тіла.
6. Завитка і завитковий нерв – ідентифікують звуки різної частоти.