Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОПАЛЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕНЬ

Енергетичний баланс повітряного середовища у тваринницькому приміщенні характеризується взаємодією таких основних систем: енергетичного обміну в організмах тварин, що перебувають у цьому приміщенні, тепло- і вологообмін-них процесів на обмежувальних конструкціях (підлога, стіни, вікна, покриття); енергетичних процесів опалювально-вентиляційних установок та іншого технологічного оснащення приміщення.

Опалення тваринницьких приміщень застосовують у разі, коли тепла, яке виділяють тварими, недостатньо для компенсації його втрат через обмежувальні конструкції, для нагрівання свіжого» повітря, що надходить у приміщення, та випаровування вологи із змочених та відкритих водних поверхонь, посліду та глибокої підстилки. Опалення передбачають у випадках, коли подальше збільшеная термічного опору обмежувальних конструкцій економічно недоцільне порівняно із системою штучзного обігрівання.

Необхідну кількість теплоти для опалення визначають із рівняння тепловодо балансу з урахуванням нормативних параметрів зовнішнього і внутрішнього повітря, а також теплотехнічних характеристик обмежувальних конструкцій приміщення:

Qоп + Qт+ Qел+ Qос =ΣQвт + Qп (7.16)

Де Qоп— теплота, яку потрібно подати у приміщення через систему його обігрівання, кДж/год; Qт — тепло, яке виділяється тваринами,, визначають за формулою (7.5), кДж/год; Qел, Qос — тепловиділення відповідно електроустановками та приладами освітлення (рівняння 7.6 і 7.7), кДж/год; ΣQв— загальні витрати теплоти через обмежувальні конструкції приміщення, кДж/год; Qп — витрати теплоти на підігрівання свіжого повітря, що надходить у приміщення при вентиляції, обчислюють за формулою (7.9), кДж/год. За рівнянням (7.16) визначають необхідну потужність теплових приладів системи опалення загального призначення:

Qоп = ΣQвт + Qп – (Qт+ Qел+ Qос) (7.17)

Втрати тепла приміщення відбуваються через стіни Qст , вікна Qв, двері Qдв, стелю Qс та підлогу Qпд. Крім того, враховуються втраги від інфільтрації повітря крізь щілини приміщення, що залежить від розташування приміщення відносно сторін світу. Ці втрати досягають 13 % від втрат через стіни, вікна і двері. Тоді:

ΣQвт = 1,13(Qст + Qв + Qдв) + Qс+ Qпд (7.18)

Кількість тепла Qі, що втрачається через кожну з наведених поверхонь, обчислюється за формулою:

Qі = 3600βіFi (tв –tз, (7.19)

де βі— коефіцієнт теплопередачі відповідної поверхні (дод. 23), кВт/(м2 • °С); Fi— площа поверхні, через яку витрачається тепло, м2; φ— поправочний коефіцієнт.

Значення коефіцієнта φ для обмежувальних конструкцій приміщення, які безпосередньо контактують із зовнішнім повітрям (стіни, вікна, двері), приймають рівним 1; для стелі з дахом із сталевою або азбоцементною покрівлею — 0,9; при тій же покрівлі з дощатою основою — 0,8; при покрівлі з рулонного матеріалу — 0,75; для підлоги, що торкається землі,— 0,7, вище рівня землі — 0,4,

Теплоту на додаткове обігрівання приміщення Qоп, розраховану за формулою (7.17), можна одержати різними шляхами: за допомогою спеціальних теплових приладів локального обігрівання (електробрудери, теплові панелі підлоги, стін, перегородок тощо); через систему загального призначення, зігріваючи повітря, що потрапляє у приміщення при вен-пяції; комбінованим поєднанням локального обігрівання і підігрівання свіжого повітря.

Теплота, яку виділяють місцеві прилади обігрівання, приймається згідно з їх технічними характеристиками. Загальне опалення тваринницьких приміщень у більшості випадків здійснюється за допомогою теплогенераторів або калориферних установок. їх кількість nу визначають із відношення:

nу =

Qу— теплова потужність вибраного теплогенератора або калориферної установки, кДж/год; Qм.об— кількість теплоти, яку виділяють прилади місцевого обігрівання, кДж/год.

 


Читайте також:

  1. Автоматизація виробничих процесів
  2. Автоматизація обліку виробничих запасів та МШП засобами універсального програмного продукту
  3. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  4. Амортизація основних виробничих фондів
  5. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  6. Аналіз часткової рівноваги Крива виробничих можливостей
  7. Аудит матеріально-виробничих запасів
  8. Аудит матеріально-виробничих запасів
  9. Б) Мета виробничих можливостей.
  10. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  11. Безпечність виробничих процесів
  12. Блок групи приміщень адміністрації




Переглядів: 736

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кількість припливних і витяжних каналів та вентиляційних установок | ОСВІТЛЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.