Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи вимірювання реологічних властивостей крові

Віскозиметр - прилад для визначення динамічної або кінематичної в'язкості речовини.

Виходячи з дослідження реологічних характеристик крові і впливають на них факторів можна зробити висновок, що основне значення для оцінки реологічних властивостей крові має її агрегаційний стан. В даний час багато дослідників більшу увагу приділяють вивченню мікрореологіческіх властивостей крові, хоча використання віскозиметрії не втратило своєї актуальності. Розглянемо основні методи вимірювання реологічних властивостей крові за допомогою віскозиметрії. Всі існуючі віскозиметри умовно поділяються на 5 груп:

● капілярні

● ротаційні

● з падаючою кулькою

● з вібруючим зондом

● бульбашкового типу

з однорідним полем напруг і деформацій - ротаційні реометри з різною геометрією робочих частин (циліндричні, дискові, конусплоскость та ін.) І відносно неоднорідним полем напруг і деформацій - капілярні віскозиметри, прилади, що працюють за методом Стокса , за принципом реєстрації механічних, електричних, акустичних коливань. В даний час найбільшого поширення набули 2 типу віскозиметрів - капілярні і ротаційні. В основу капілярних віскозиметрів покладено плоске сдвиговое перебіг. У цих віскозиметрах рідина протікає по трубці з точно відомими розмірами під дією заданої різниці тисків між кінцями трубки.

капілярні Принцип дії заснований на підрахунку часу протікання заданого об'єму рідини через вузький отвір або трубку, при заданій різниці тисків. Однак вони не відповідають вимогам визначення в'язкості крові, так як кров – не ньютонівська рідина.
ротаційні У віскозиметрі ротаційному досліджувана в'язка рідина розміщується між двома співвісними циліндрами. Один з циліндрів – ротор приводиться в обертання з постійною швидкістю, інший - залишається нерухомим. Обертальний рух від одного тіла (ротора) передається рідиною до іншого тіла. Отже, момент обертання, рухаючись від однієї поверхні до іншої, є мірою в'язкості рідини. де k - постійна ротаційного віскозиметра. -ω - постійна кутова швидкість обертання зовнішнього тіла/ φ - кут, на який закручується нерухомо закріплена нитка,
з падаючою кулькою У віскозиметрі з падаючою кулькою в'язкізть рідини вимзначають шляхом визначення часу падіння кульки між двома позначками в трубці, заповненій досліджуваної рідиною (віскозиметр Гепплера)
з вібруючим зондом В'язкість біологічних рідин ньютонівского типу вивчають за допомогою вібраційних методів, заснованих на збудженні коливань в рідині і вимірюванні швидкості їх затухання, (до приладів такого типу відносяться ультразвукові віскозиметри)
бульбашкового типу Порожнина вимірювального приладу заповнюється рідиною, в'язкість якої слід перевірити. З дна колби вільно спливає бульбашка повітря. Швидкість його руху буде визначатися опором середовища, в'язкістю рідини або іншого досліджуваного матеріалу.

 

 

У висновку слід зазначити, що безсумнівний прогрес у розвитку реологической техніки дозволяє вивчати біофізичні та біохімічні властивості крові для управління мікрорегуляція при гемодинамічних і метаболічних розладах. Разом з цим, на сьогоднішній день використання різних методів визначення гемореологических параметрів не дозволяє знайти стандарти кількісного контролю, що необхідно для клінічної практики. Таким чином, незважаючи на успіхи в дослідженні реологічних властивостей крові, досягнення у застосуванні гемореологических методів дослідження в клініці і в додатку цих даних до діагностики, прогнозування перебігу та результату захворювань, актуальною залишається завдання розробки методів аналізу гемореологии, об'єктивно відображають агрегаційні та реологічні властивості крові.


Читайте також:

  1. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  2. Demo 11: Access Methods (методи доступу)
  3. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  5. II. УЧЕБНЫЕ И МЕТОДИЧЕСКИЕ ПОСОБИЯ, ПРАКТИКУМЫ
  6. IV. КЕРІВНИЦТВО, КОНТРОЛЬ І НАДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРАКТИКАНТАМ.
  7. IV. Электронное учебно-методическое обеспечение дисциплины.
  8. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  9. V. Обов'язки методиста кафедри педагогіки
  10. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  11. А) Методика проведення заняття
  12. А) Методика проведення заняття




Переглядів: 1747

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ньютонівські і неньютонівські рідини. | Картка 3. « Погодуй пташок.»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.045 сек.