Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Відображення IP-адрес на локальні адреси

Однією з головних задач, яка ставилася при створенні протоколу IP, було забезпечення спільної погодженої роботи в мережі, що складається з підмережей, у загальному випадку мережеві технології, що використовують різні. Безпосередньо з розв'язанням цієї задачі зв'язаний рівень міжмережевих інтерфейсів стека TCP/IP. На цьому рівні визначаються вже розглянуті вище специфікації упаковки (інкапсуляції) IP-пакетів у кадри локальних технологій. Крім цього, рівень міжмережевих інтерфейсів повинен займатися також украй важливою задачею відображення IP-адрес у локальні адреси.

Для визначення локальної адреси по IP-адресі використовується протокол дозволу адреси (Address Resolution Protocol, ARP). Протокол ARP працює різним образом залежно від того, який протокол канального рівня працює в даній мережі - протокол локальної мережі (Ethernet, Token Ring, FDDI) з можливістю широкомовного доступу одночасно до всіх вузлів мережі або ж протокол глобальної мережі (Х.25, frame relay), як правило не підтримуючий широкомовний доступ. Існує також протокол, що вирішує зворотню задачу - знаходження IP-адреси по відомій локальній адресі. Він називається реверсивним ARP (Reverse Address Resolution Protocol, RARP) і використовується при старті бездискових станцій, що не знають у початковий момент своєї IP-адреси, але знають адресу свого мережевого адаптера.

Необхідність у звертанні до протоколу ARP виникає щораз, коли модуль IP передає пакет на рівень мережевих інтерфейсів, наприклад драйверу Ethernet. IP-адреса вузла призначення відома модулю IP. Потрібно на його основі знайти Мас-адресу вузла призначення.

Робота протоколу ARP починається з перегляду так називаної ARP-таблиці (табл. 5.5). Кожен рядок таблиці встановлює відповідність між IP-адресою й Мас-адресою. Для кожної мережі, підключеної до мережевого адаптера комп'ютера або до порту маршрутизатора, будується окрема ARP-таблиця.

Таблиця 5.5.Приклад ARP-таблиці
IP-адреса МАС-адреса Тип запису
194.85.135.75 008048ЕВ7Е60 Динамічний
194.85.135.70 08005А21А722 Динамічний
194.85.60.21 008048ЕВ7567 Статичний

Поле «Тип запису» може містити одне із двох значень - «динамічний» або «статичний». Статичні записи створюються вручну за допомогою утиліти arp і не мають терміну старіння, точніше, вони існують доти, поки комп'ютер або маршрутизатор не будуть виключені. Динамічні ж записи створюються модулем протоколу ARP, що використовує широкомовні можливості локальних мережевих технологій. Динамічні записи повинні періодично обновлятися. Якщо запис не обновлявся протягом певного часу (порядку декількох хвилин), то він виключається з таблиці. Таким чином, в ARP-таблиці містяться записи не про всі вузли мережі, а тільки про ті, які беруть активну участь у мережевих операціях. Оскільки такий спосіб зберігання інформації називають кешуванням, ARP-таблиці іноді називають ARP-кеш.

У глобальних мережах адміністратору мережі найчастіше доводиться вручну формувати ARP-таблиці, у яких він задає, наприклад, відповідність IP-адреси адресі вузла мережі Х.25, що має для протоколу IP смисл локальної адреси. Останнім часом намітилася тенденція автоматизації роботи протоколу ARP й у глобальних мережах. Для цієї мети серед всіх маршрутизаторів, підключених до якої-небудь глобальної мережі, виділяється спеціальний маршрутизатор, що веде ARP-таблицю для всіх інших вузлів і маршрутизаторів цієї мережі. При такому централізованому підході для всіх вузлів і маршрутизаторів вручну потрібно задати тільки IP-адресу й локальну адресу виділеного маршрутизатора. Потім кожен вузол і маршрутизатор реєструє свої адреси у виділеному маршрутизаторі, а при необхідності встановлення відповідності між IP-адресою й локальною адресою вузол звертається до виділеного маршрутизатора із запитом й автоматично отримує відповідь без участі адміністратора. Працюючий у такий спосіб маршрутизатор називають ARP-сервером.

Отже, після того як модуль IP звернувся до модуля ARP із запитом на дозвіл адреси, відбувається пошук в ARP-таблиці зазначеної в запиті IP-адреси. Якщо така адреса в ARP-таблиці відсутня, то вихідний IP-пакет, для якого потрібно було визначити локальну адресу, ставиться в чергу. Далі протокол ARP формує свій запит (ARP-запит), вкладає його в кадр протоколу канального рівня й розсилає запит широкомовно.

Всі вузли локальної мережі отримують ARP-запит і порівнюють зазначену там IP-адресу із власною. У випадку їхнього збігу вузол формує ARP-відповідь, у якій вказує свою IP-адресу й свою локальну адресу, а потім відправляє його вже направленно, тому що в ARP-запиті відправник указує свою локальну адресу. ARP-запити й відповіді використовують той самий формат пакета. У табл. 5.6 наведені значення полів прикладу ARP-запиту для передачі по мережі Ethernet.

Таблиця 5.6. Приклад ARP-запиту
Тип мережі 1 (0x1)
Тип протоколу 2048 (0x800)
Довжина локальної адреси 6(0x6)
Довжина мережевої адреси 4 (0x4)
Опція 1 (0x1)
Локальна адреса відправника 008048ЕВ7Е60
Мережева адреса відправника 194.85. 135.75
Локальна (шукана) адреса одержувача
Мережева адреса одержувача 194.85. 135.65

У полі «тип мережі» для мереж Ethernet указується значення 1.

Поле «тип протоколу» дозволяє використовувати протокол ARP не тільки для протоколу IP, але й для інших мережевих протоколів. Для IP значення цього поля дорівнює 0S0016.

Довжина локальної адреси для протоколу Ethernet дорівнює 6 байт, а довжина IP-адреси - 4 байт. У полі операції для ARP-запитів указується значення 1, якщо це запит, і 2, якщо це відповідь.

Із цього запиту видно, що в мережі Ethernet вузол з IP-адресою 194.85.135.75 намагається визначити, яку Мас-адресу має інший вузол тієї ж мережі, мережева адреса якого 194.85.135.65. Поле шуканої локальної адреси заповнено нулями.

Відповідь надсилає вузол, що пізнав свою IP-адресу. Якщо в мережі немає машини із шуканою IP-адресою, то ARP-відповіді не буде. Протокол IP знищує IP-пакети, що направляються по цій адресі. (Помітимо, що протоколи верхнього рівня не можуть відрізнити випадок ушкодження мережі Ethernet від випадку відсутності машини із шуканою IP-адресою.) У табл. 5.7 поміщені значення полів ARP-відповіді, що міг би надійти на наведений вище приклад ARP-запиту.

Таблиця 5.7. Приклад ARP-відповіді
Тип мережі 1 (0x1)
Тип протоколу 2048 (0x800)
Довжина локальної адреси 6 (0x6)
Довжина мережевої адреси 4 (0x4)
Опція 2 (0x2)
Локальна адреса відправника 00E0F77F1920
Мережева адреса відправника 194.85. 135.65
Локальна (шукана) адреса одержувача 008048ЕВ7Е60
Мережева адреса одержувача 194.85. 135.75

Цю відповідь отримує машина, що зробила ARP-запит. Модуль ARP аналізує ARP-відповідь і додає запис у свою ARP-таблицю (табл. 5.8). У результаті обміну цими двома ARP-повідомленнями модуль IP-вузла 194.85.135.75 визначив, що IP-адресі 194.85.135.65 відповідає Мас-адреса 00E0F77F1920. Новий запис в ARP-таблиці з'являється автоматично, через декілька мілісекунд після того, як вона була потрібна.

Таблиця 5.8. Обновлена ARP-таблиця
IP-адреса МАС-адреса Тип запису
194.85. 135.75 008048ЕВ7Е60 Динамічний
194.85. 135.70 08005А21А722 Динамічний
194.85.60.21 008048ЕВ7567 Статичний
194.85. 135.65 00E0F77F1920 Динамічний

 

Деякі реалізації IP й ARP не ставлять IP-пакети в чергу на час очікування ARP-відповідей. Замість цього IP-пакет просто знищується, а його відновлення покладається на модуль TCP або прикладний процес, що працює через UDP. Таке відновлення виконується за допомогою тайм-аутів і повторних передач. Повторна передача повідомлення проходить успішно, тому що перша спроба вже спричинила заповнення ARP-таблиці.

Читайте також:

 1. IP-адреси
 2. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
 3. Автономні ІР-адреси
 4. Адреси бібліотек України
 5. Адреси світових товарних бірж в інтернеті
 6. Види інвентаризації. Відображення результатів інвентаризації в бухгалтерських документах
 7. Використання масок в IP-адресації
 8. Відносне знання – це знання, яке є в основному адекватним відображенням дійсності, відрізняється певною неповнотою збігу образу з об’єктом.
 9. Відображення IP-адресов на локальні адреси
 10. Відображення в бухгалтерському обліку переоцінки активів і зобов’язань в іноземній валюті
 11. Відображення в обліку вибуття та інвентаризації основних засобів та нематеріальних активів
Переглядів: 1321

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Автоматизація процесу призначення IP-адрес | Відображення доменних імен на IP-адреси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.