2. Незакінчений злочин і його види. Готування до злочину та його відмінність від виявлення умислу.
3. Замах на злочин та його види.
4. Добровільна відмова від вчинення злочину та її відмінність від діяльного каяття.
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: “стадії злочину”, “попередня злочинна діяльність”, “готування до злочину”, “замах на злочин”, “незакінчений злочин”, “закінчений злочин”, “добровільна відмова”, “замах на непридатний об’єкт ”, “момент закінчення злочину”.
Рекомендована література до Теми 8:1.1, 1.3.1, 2.1 – 2.11, 3.1 – 3.16, 4.108 – 4.120.
Тема 9. Співучасть у ЗЛОЧИНі
Семінарське заняття № 1 – 2 год.
План:
1. Поняття співучасті у злочині, її об’єктивні та суб’єктивні ознаки. Форми співучасті. Види співучасників та їх характеристика.
2. Підстави та межі відповідальності співучасників злочину. Спеціальні питання відповідальності за співучасть. Співучасть у злочині зі спеціальним суб’єктом. Поняття і види ексцесу виконавця. Відповідальність інших співучасників при ексцесі виконавця.
3. Поняття і види причетності до злочину та її правові наслідки.
4. Добровільна відмова при співучасті та її особливість щодо конкретного виду співучасника. Відповідальність за невдале підбурювання та пособництво.
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: : “співучасть”, “види співучасників”, “форми співучасті”, “група осіб”, “попередня змова”, “організована група”, “злочинна організація”, “виконавець”, “організатор”, “підбурювач”, “пособник”, “добровільна відмова”, “причетність до злочину”, “ексцес виконавця”.
Рекомендована література до Теми 9:1.1, 1.3.1, 2.1 – 2.11, 3.1 – 3.16, 4.121 – 4.158.
Тема № 11. Обставини, що виключають злочинність діяння