Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Коли учасник отримує десять (10) «кёнго» або пять (5) «Камджом», незалежно від комбінації, рефері повинен оголосити його переможеним за штрафними очками.

8. "Кьонг-го" і "Гам-джем" повинні бути підраховані у сумі після закінчення трьох раундів.

 

9. Коли рефері зупиняє змагання для оголошення "Кьонг-го" чи "Гам-джем", то час поєдинку повинно бути зупинено з моменту оголошення Кальйо і до продовження змагань командою "Кє-сок".

(Інтерпретація)

Мета встановлення заборонених дій:

1. Для захисту спортсмена.

2. Для забезпечення справедливості змагання.

3. Для заохочування відповідної і ідеальної техніки.

Два "Кьонг-го" буде вважатись як додавання одного (+1) залікового очка. Але непарний "Кьонг-го" не буде враховуватись у загальну кількість очок і не буде впливати на остаточний результат. Два різних "Кьонг-го" повинні враховуватись як плюс одне (+1) залікове очко незалежно від того, чи є здійсненні порушення наслідком тих самих чи інших дій, і незалежно від раунду, в якому вони мають місце.

(Пояснення 2).

Заборонені дії, які караються « Кьонг-го" (попередженням):

А. Перехід обмежувальної лінії.

Коли обидві ноги учасника перетнула обмежувальну лінію, рефері одразу ж повинен зупинити поєдинок та оголосити покарання "Кьонг-го". Але якщо перетин лінії викликанв результаті заборонених дій супротивника (штовхання..) то покарання не призначается.

Б. ухил чи вихід з поединку.

У випадку, якщо суперник ухиляється від поєдинку без наміру атаки, штраф призначається за одні лише захисні дії і відхід назад. Однак, рефері повинен відрізняти навмисний ухил від поєдинку з тактичними діями захисту і в цьому випадку не оголошувати покарання.

Результатом дії є поворот спиною, щоб уникнути атаки суперника. За цю дію учасника повинно бути покарано, оскільки це демонструє відсутність справедливого духу змагань і може потягти за собою серйозне пошкодження. Те ж покарання тягне за собою і таке порушення як ухил від атак противника шляхом згинання в рівень поясу або присідання. Сюди також відносять відхід від атак суперника шляхом "нирків " убік або нахили, що може призвести до втрати зорового контакту з суперником.Симуляція травми.

В разі бездії обох учасниківпротягом 5 сек, Рефері подає команду(Файт,Бій), через 10 сек після команди при відсутності дії з боку обох учасників, Рефері оголошує "Кьонг-го" обом.

В. Падіння:

"Кьонг-го" буде оголошуватись негайно у випадку навмисного падіння. У випадку, якщо учасник падає через застосування суперником заборонених дій, то покарання він не отримає, а попередження повинно бути оголошене його супернику.. Якщо ж учасник (учасники) падає (падають) у момент виконання обміну технічними прийомами, то ніяке покарання не повинно буде оголошено. Коли падіння учасника сталося через втрату рівноваги та ніяк не пов’язане з діями у поєдинку, то покарання не повинно виноситися.

Г. Охоплення, захват чи штовхання суперника.

Включає в себе захоплення будь-якої частини тіла суперника, а також одягу чи захисного обладнання руками. Також включається в дію захоплення стопи або ноги і затримання їх на передпліччі. Затримка суперника, стиснення плеча суперника долоню, рукою або передпліччям, затримка тіла суперника рукою з метою перешкодити рухам суперника. Покарання також повинно бути оголошене, якщо в процесі двобою рука проходить за плече суперника або його пахви для вищевказаної цілі.

Поштовхом вважаються дії з метою порушення рівноваги суперника для отримання переваги в атаці, а також з метою ускладнення атаки суперника або ж перешкодити нормальному виконанню технічного прийому. Ці включають в себе поштовх кулаком, плечем, головою, тулубом тощо.

Д. Атака нижче талії.

Ця стаття застосовується до умисної дії в будь-яку частину тіла нижче талії. Коли ж удар в будь-яку частину тіла нижче талії відбувається в ході обміну прийомами, ніякий штраф не призначається. Ця ж стаття застосовується у разі сильного удару ногою або діям натиснення на будь-яку частину стегна, коліна або гомілки з метою перешкодити прийомам суперника. Жодне покарання не повинно буде застосовуватися до тих дій, які відбуваються через необережні контакти або при нормальних технічних обмінах.

Е. Обмеження або атака коліном.

Ця стаття стосується умисного відштовхування або атаки коліном в безпосередній близькості до суперника. Але, дії атаки коліном у таких ситуаціях не можуть бути покарані за цією статтею:

- коли суперник різко наближається в цей момент з застосуванням атакуючих дій ногами.

- при необережності або як результат невідповідності дистанції в атаці.

Ж. Удар в обличчя суперника руками.

Ця стаття включає удар в обличчя супротивника рукою (кулаком, зап'ястям, передпліччям або ліктем). Однак, ненавмисні дії через необережність супротивника типу: нахил голови або невдалий поворот торсу не можуть бути покарані за даною статтею.

З. Небажані вирази чи погана поведінка з боку учасника поєдинку або тренера.

В даному випадку небажана чи погана поведінка включає в себе фізичні та інші дії з боку учасника або тренера, несприйнятливі як поведінка спортсмена-любителя або тхеквондиста: Це включає:

- будь-які дії, що заважають проведенню змагання;

- будь-яка дія чи поведінка, що виражає серйозну критику щодорішень рефері або інших офіційних осіб змагань у недозволеній формі;

- фізичні або словесні дії, що принижують іншого учасника або його тренера;

- голосні і надмірні наставляння тренера;

- будь-який непотрібний чи небажаний акт або інші дії по відношенню до змагань чи їх учасників, що здійснюються за межами норм пристойності.

Це покарання повинне розглядатися і використовуватися також згідно з пунктом 5.2 цієї статті і класифікуватися як заборонені дії "Гам-джем" в залежності від ступеня й частоти недозволених дій. У разі серйозних порушень належить користуватися пунктом 5.2 цієї статті, а при менш значних діях керуватися цією під статтею. Але при повторному скоєні менш значних порушень може бути використане більш важке покарання "Гам-джем". Тільки рефері користується виключним правом виявляти порушення у всіхвище перерахованих випадках, і це право остаточне. Якщо порушення здійснено учасником або тренером під час відпочинку між раундами, то рефері може оголосити зразу штрафне очко, і воно зразу реєструється в рахунок наступного раунду.

В разі якщо тренер встає зі стільці і покидає зону 1х1 м відведену як місце тренера. Рефері оголошує покарання "Кьонг-го".

(Пояснення 3).

Заборонені дії, які караються "Гам-джем" (штрафне очко, зняття балу):

а. Атака суперника після команди "Кал-йо".

Ця дія надзвичайно небезпечна через велику можливість нанесення травми супернику.

Небезпека є результатом:

- суперник, після команди "Кал-йо", зразу опиняється в стані незахищеності.

- наслідки будь-яких технічних дій, якими буде атаковано суперника, будь більш тяжкими. Ці типи агресивних дій по відношенню до суперника не відповідають духу тхеквондо і не можуть застосовуватися на змаганнях з тхеквондо. Надання покарання цим діям буде проводитися без врахування наслідків від них. Покарання повинно бутипризначене навіть за імітацію цих дій.

б. Атака суперника після його падіння.

Ця дія надзвичайно небезпечна через велику можливість нанесення травми супернику.

Небезпека є результатом:

- суперник, що впав, зразу може опинитися в стані незахищеності.

- Сила впливу будь-якого технічного прийому проти лежачого значно більшою. Ці типи агресивних дій по відношенню до суперника, що впав, не відповідають духу тхеквондо і не можуть застосовуватися на змаганнях з тхеквондо.

У разі атаки суперника після його падіння покарання необхідно оголошувати, враховуючи навмисні чи ненавмисні були ці дії. Штраф "Гам-джем" потрібно дати у разі, якщо суперник умисно атакує або імітує атаку перекинутого суперника.

 

в. Кидок суперника з захватом атакуючої ноги суперника в повітрі рукою або поштовхом суперника руками.

Дія з захопленням ноги суперника у повітрі або поштовхом руками, що не дозволяє атаці суперника і приводить до його падіння.

г. Умисна атака в обличчя суперника рукою(руками).

Штрафне очко "Гам-джем" повинен буде даватись на власний розсуд рефері тому, хто здійснив якусь одну із наведених нижче дій:

- коли вихідна точка атаки кулаком була вище рівня плеча;

- коли атака кулаком була зроблена вгору;

- коли атака була проведена з близької відстані з метою нанесення травми, проте як не частина обміну технічними діями.

д. Зупинка поєдинку чи змагання через поведінку учасника чи тренера.

- Коли тренер залишає призначене йому місце тренера протягом змагання для створення обурення або навмисно залишає зону змагання;

- коли тренер іде навколо зони змагання з метою втручання в хід змагання або показує протест проти рішень рефері;

- коли жести тренера або учасника спрямовані на отримання або скасування залікових очок, погрозу офіційним особам, обслуговуючим змагання, чи заважають їм у виконанні обов’язків.

е. Грубі або некоректні зауваження або дії з боку учасника або тренера.

Відповідно до пункту 5 пункт К цієї статті про заборонені дії, які караються "Кьонг-го" (попередженням).

(Пояснення 5).

Рефері може оголосити учаснику поразку за штрафами:

навіть за відсутності чотирьох (4) штрафних очкок, коли конкурент або тренер ігнорують або порушують основні принципи поведінки на змаганнях з тхеквондо, або фундаментальні принципи правил змагань, або вказівки рефері. Особливо, якщо учасник показує намір причинити травму або здійснити скандальний проступок, не дивлячись на жести попередження рефері, то він, учасник, відразу отримує поразку за стягненнями.

(Пояснення 6).

Коли суперник отримує чотири (4) штрафні очки, рефері оголошує учаснику поразку за попередженням:

Чотири (4) штрафних очки отримані незалежно від класифікації покарань "Кьонг-го" або "Гам-джем". Коли учасник набирає чотири (4) штрафні очки, то він автоматично отримує поразку. В такому випадку рефері повинен без обговорювання оголосити іншого суперника переможцем.


Читайте також:

  1. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  2. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  3. IIІ. Інші учасники провадження у справі про банкрутство
  4. АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
  5. Але якщо повірений узнав чи повинен був узнати про припинення доручення, довіритель не виплачує винагороду і не відшкодовує збитки, якщо повірений продовжує виконувати доручення.
  6. Аналіз фінансової незалежності підприємства
  7. Аспекти незалежності аудиторської професії
  8. Аспекти незалежності аудиторської професії.
  9. Банк (філія) - учасник СЕП не має права передавати засоби захисту інформації іншій установі.
  10. Банки як учасники ринку цінних паперів
  11. Безпека учасників дорожнього руху.
  12. Біржове страхування (хеджування) учасників біржової торгівлі від несприятливих для них коливань цін




Переглядів: 416

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стаття 14. ЗАБОРОНЕНІ ДІЇ | Стаття 15. РАПТОВЕ ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ ТА РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕВАГУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.047 сек.