Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок захисту наукової роботи

На дипломну (магістерську) роботунауковий керівник пише відгук, в якому вказує на актуальність обраної проблеми дослідження, позитивні сторони роботи і самостійність виконання студентом наукової роботи, регулярність відвідування консультацій у наукового керівника, дає особистісні характеристики студента, виявлені у процесі написання наукової роботи, а також аналізує недоліки роботи, оцінює структуру, зміст, форму і ступінь розкриття тих чи інших питань, використання статистичних та фактичних даних, оформлення роботи, дає конкретні рекомендації.

Після прочитання роботи науковим керівником робота може бути допущена до захисту. Відгук наукового керівника, а також його зауваження на сторінках тексту наукової (дипломної, магістерської) роботи є орієнтиром у підготовці до попереднього захисту наукової (дипломної, магістерської) роботи. У відгуку наукового керівника дається попередня оцінка у формі висновку: “Студент допускається до захисту” або “Студент (дипломант, магістрант) не допускається до захисту”. Завершується висновок наукового керівника зазначенням ступеня відповідності наукової роботи вимогам до випускних дипломних (магістерських) робіт. Форма відгуку представлена у Додатку З.

На дипломну (магістерську) роботу студента дається зовнішня рецензія. Рецензентом призначають спеціаліста тієї галузі, з тематики якої виконано дослідження. Склад рецензентів затверджується керівником випускаючої кафедри і затверджується деканом (керуючим напрямком). Дані про рецензента: його прізвище, ім’я по батькові, назва кафедри та назва навчального закладу, в якому працює рецензент вказуються по завершенню тексту рецензії. Підпис рецензента завіряється печаткою навчального закладу (установи), де працює рецензент, Додаток З.

Рецензія на дипломну роботу має об’єктивно оцінювати позитивні і негативні її сторони. В рецензії тією чи іншою мірою слід оцінити вміння поставити проблему, обґрунтувати її соціальне значення, розуміння автором співвідношення між реальною проблемою і рівнем її концептуальності, повноту висвітлення літературних джерел, глибину їх аналізу, наявність власної думки, володіння методами збору, аналізу та інтерпретації емпіричної інформації, самостійність роботи, оригінальність в осмисленні матеріалу, обґрунтованість висновків і рекомендацій, достовірність, новизну та практичну значущість отриманих результатів.

Окрім позитивних якостей дипломної роботи, зазначають і її недоліки. Обсяг рецензії становить від 1-2 сторінки машинописного тексту.

Доцільно скористатися наступною схемою:

Ø Актуальність обраної теми і доцільність її розробки;

Ø Позитивні сторони роботи;

Ø Використання сучасних форм і методів дослідження;

Ø Практична цінність висновку та пропозицій, які зроблені в роботі;

Ø Недоліки, які на погляд рецензента, має робота, а також ступінь їх впливу на роботу в цілому;

Ø Загальна оцінка підготовленості автора наукової праці до самостійної роботи як фахівця з відповідної спеціальності;

Ø Рекомендована оцінка за чотирибальною шкалою, з приписом: “за умови успішного захисту”;

Стиль рецензії має відповідати нормам, прийнятим для наукових відгуків, тобто бути доброзичливим, але принциповим. Рецензія може містити ту кількість зауважень, на які заслуговує з точки зору рецензента. Відносно автора роботи речення слід будувати в третій особі минулого часу (“студент поставив..., розкрив.... довів...”); до самої роботи – в теперішньому часі (“робота містить..., розкриває... тощо).

Рецензію як аргументований критичний огляд переваг і недоліків роботи оголошують на засіданні Державної екзаменаційної комісії під час обговорення результатів її захисту. Зміст рецензії доводять до відома автора дипломної роботи не пізніше одного-двох днів до захисту, щоб він міг заздалегідь підготуватися до зауважень рецензента (прийняти або доказово спростувати їх).

Завершену дипломну (магістерську) роботу разом із довідкою про виконання індивідуального плану з професійної освітньої програми дипломника, висновками наукового керівника дипломника і рецензією спеціаліста передають до Державної екзаменаційної комісії. На її засіданні відбувається захист наукової роботи за традиційною процедурою. Головним документом, яким під час захисту послуговується дипломник (зачитує або переказує його), є компонент його доповіді та матеріали візуального супроводу.

Для робіт окремих спеціальностей рекомендовано представити акт впровадження результатів наукового дослідження. Акт готується як довідка про впровадження основних результатів наукової роботи з позиції практичної значущості наукового дослідження, науково-практичних розробок та результатів, що досягнуті за умови ефективного впровадження. Вказуються пропозиції для впровадження, терміни впровадження та результати впровадження. Акт впровадження підписується керівниками структурних підрозділів, як свідчення практичного застосування результатів наукового дослідження. Підписи на Акті завіряються, Додаток К.


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  10. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  11. IV Етап: Вибір стратегії керування виявленими ризиками й виділення пріоритетних напрямків роботи
  12. IV ПОРЯДОК ПРОВЕДЕНИЯ ОПРОБОВАНИЯ ТОРМОЗОВ




Переглядів: 1976

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оформлення додатків | Підготовка доповіді та виступ студента при захисті дослідження

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.